Zabiegi, które mogą powstrzymać starzenie się okolic oczu

8 marca 2016

Okolice oczu to obszar ciała, na którym najszybciej widać upływ czasu. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Istnieją jednak zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają skutecznie hamować ten proces. Oto najważniejsze z nich.

Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn okolice oczu to bardzo delikatne miejsce, na którym starzenie się widać zdecydowanie szybciej niż na innych częściach ciała. Zaczyna się od prześwitywania naczyń krwionośnych powodujących cienie na powiece dolnej, później pojawiają się obrzęki, pierwsze zmarszczki w postaci tzw. „kurzych łapek”, a ostatecznie skóra wokół oczu wyraźnie marszczy się i w dodatku przybywa jej, co daje mało estetyczny efekt opadania powiek. Jak walczyć z tymi naturalnymi, aczkolwiek niekomfortowymi zmianami?

Zabiegi okolic oczu

fot. shmeljov/bigstockphoto.com

Zdaniem ekspertów, działania należy podjąć już przy pierwszych objawach starzenia się skóry. Kiedy na dolnej powiece pojawiają się cienie, będące skutkiem uwidaczniających się naczyń krwionośnych. Warto wtedy pomyśleć o dobrym peelingu, mezoterapii, a w najpoważniejszym przypadku – o założeniu nici liftingujących. Należy przy tym podkreślić, że nici są metodą najszybszej niwelacji objawów, jednak ostrzykiwanie okolic oczu daje efekty już po drugim zabiegu. Peelingi są natomiast najmniej inwazyjną metodą walki z problemem.

Obrzęki pod oczami mają różne podłoże, dlatego niezwykle istotne jest pierwotne zdiagnozowanie przyczyn problemu. Pozwala to precyzyjniej dobrać sposoby zwalczania objawów. Niemniej jednak, zabiegami najczęściej wykonywanymi w takim przypadku są mezoterapia i karboksyterapia. Pierwszy z nich pobudza krążenie, dzięki drobnym iniekcjom. Drugi polega na wpuszczeniu do organizmu dwutlenku węgla poprzez cienką igłę.

Najlepszym sposobem na „kurze łapki” jest natomiast botoks. Skutecznie likwiduje je na dłuższy czas i pozwala niemal całkowicie zapomnieć o problemie. Jeśli bruzdy są płytkie, można próbować pozbyć się ich poprzez odpowiednie peelingi. Pomaga także założenie wspomnianych już nici liftingujących. Natomiast w najbardziej zaawansowanym etapie starzenia się okolic oczu zaleca się regularne peelingi medyczne poprawiające jakość skóry wokół oczu oraz założenie nici liftingujących, które będą podtrzymywały opadającą powiekę.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi medycyny estetycznej