Makijaż permanentny – wady i zalety

28 października 2011

Makijaż permanentny - wady i zaletyKażda kobieta wie, że makijażem można wydobyć naturalne piękno i ukryć ewentualne niedoskonałości. Istnieje też możliwość wykonania makijażu na stałe i zaoszczędzenia czasu co rano na jego wykonanie.

Twarz jest naszą wizytówką i to ona ma ogromny wpływ na pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na kimś, kogo nigdy wcześniej nie spotkałyśmy. Za pomocą makijażu permanentnego można łatwo skorygować pewne drobne niedoskonałości twarzy, nadać jej nieco więcej wyrazu i przede wszystkim uniknąć spędzania nadmiaru czasu przed lusterkiem co rano, kosztem zdrowego snu.

Dzięki takiemu zabiegowi możemy na przykład poprawić kontur brwi, jeśli te są rzadkie lub nieregularne i trudno jest osiągnąć taki efekt wykonując codzienny makijaż. Możemy podkreślić linię ust lub wykonać kreski na powiekach górnych lub dolnych.

Trzeba jednak zaznaczyć, że jak każdy „cudowny” zabieg, może on opierać się na różnych faktach i mitach. Na samym początku należy zaznaczyć, że makijaż permanentny to nic innego, jak tatuaż wykonywany z użyciem barwników ziołowych. Nie każdy może się poddać takiemu zabiegowi. Przeciwwskazaniem jest:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • cukrzyca,
  • choroby skóry.

Zabieg bywa mniej lub bardziej bolesny, jak przy nakłuwaniu igłą. Jego długość zwykle nie przekracza jednej godziny. Ponadto dobrze jest wykonać makijaż permanentny w profesjonalnym gabinecie u specjalisty.

Tagi: ,

Jedna odpowiedź do “Makijaż permanentny – wady i zalety”

  1. Zośka Mówi:

    Wykonanie makijażu permanentnego w profesjonalnym gabinecie, to coś więcej niż dobra rada. Powiedziałabym, że to niezbędne jeśli przed zabiegiem chcemy spać spokojnie (po zabiegu zresztą też).

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Wiadomości