Zabiegi kosmetyczne na usta

6 września 2019

Zabiegi kosmetyczne na usta to zdecydowanie najpopularniejsze obecnie usługi kosmetyczne. Do wyboru jest wygładzanie, konturowanie, nawilżanie oraz powiększanie, aby nadać wargom piękny i zmysłowy kształt. Zabiegi mają poprawić urodę na dłuższy czas, bez konieczności codziennego używania kosmetyków do makijażu. Poniżej kilka najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych na usta.

Modne wypełnianie ust

Inwazyjny, ale bardzo często stosowany zabieg, które modeluje i wypełnia ust, dzięki czemu stają się większe i bardziej kształtne. Koszt pojedynczej aplikacji kwasem to ok. 700 -1300 zł w zależności od preparatu. Zazwyczaj stosuje się 1 ml kwasu hialuronowego, który wstrzykuje się bezpośrednio w wargi po uprzednim znieczuleniu miejscowym. Najlepszy efekt zabieg daje w przypadku wąskich i asymetrycznych ust, bo powala zlikwidować te niedoskonałości. Ponadto zabieg podnosi kąciki oraz likwiduje zmarszczki wokół ust, które nasilają się wraz z wiekiem. Kwas hialuronowy jest bezpieczny dla zdrowia, gdyż naturalnie występują w organizmie. Minusem zabiegu jest jego niska trwałość, bo już po kilka miesiącach kwas wydalany jest z organizmu i niezbędne jest kolejna aplikacja, by ponowić efekt powiększonych ust.

MillaF/bigstockphoto.com

Kompleksowe odświeżenie ust

Nieinwazyjny zabieg stosowany przede wszystkich przez młodsze pacjentki gabinetów medycyny estetycznej, którym nie zależy na powiększeniu, lecz na uzyskaniu gładkości i sprężystości warg. Specjalny preparat, zawierając dużą dawkę witaminy A, głęboko wnika w skórę ust zapewniają pełne nawilżenie i odżywienie. Zabieg zaleca się w przypadku przesuszonych i pękających ust, by je zregenerować i wygładzić.

Prawie permanentne konturowanie

Makijaż permanentny ust zyskał popularność dzięki swojej uniwersalności. Można dobierać różne kolory, by mniej lub bardziej zaznaczyć usta i cieszyć się zawsze doskonałym makijażem warg. Makijaż permanentny utrzymuje się nawet pół roku i przez ten czas nie trzeba malować ust, a jedynie je nawilżać delikatnym balsamem. Zabiegi wykonywany jest z użyciem specjalistycznego sprzętu i wymaga miejscowego znieczulenia. Jego koszt zaczyna się od 1200 zł. Warto wybrać sprawdzoną kosmetyczkę, która wyrówna asymetrię ust oraz delikatnie je podkreśli, bez efektu sztuczności.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna