Polki otwierają się na zabiegi ginekologii estetycznej

29 lipca 2014

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze wśród Polek, ponieważ rośnie samoświadomość własnego ciała, która ma wpływ na sferę komfortu psychicznego. Zwiększenie znaczenia higieny życia intymnego i coraz większa otwartość pacjentek w tym zakresie spowodowały znaczący wzrost liczby wykonywanych w Polsce zabiegów.

Beautiful nude female body silhouette with daisy flower isolated

Jeszcze kilka lat wcześniej wykonywano znacznie mniej zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Dwa lub trzy zabiegi w ciągu roku w pełni zaspokajały zapotrzebowanie Polek na poprawę sfery intymnej. Dziś wykonuje się w klinikach do 30 lub więcej zabiegów. Młode Polki coraz chętniej i częściej zgłaszają się do klinik, aby skonsultować z lekarzem specjalistą swoje problemy intymne i poszukać najwłaściwszej metody, by uzyskać komfort psychiczny dzięki likwidacji kompleksów i obaw związanych z wyglądem strefy intymnej.

Defekty okolic intymnych wywołane są najczęściej przez poród, menopauzę lub wady wrodzone. Celem jest przede wszystkim poprawa jakości życia seksualnego, a efektem ostatecznym jest znaczny wzrost pozytywnej samooceny pacjentek. Ze względu na rosnące zainteresowanie ginekologią estetyczną wśród Polek, przybywa również polskich lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie medycyny.

Z jakich zabiegów korzystają Polki?

W zależności od rodzaju zabiegu pacjentkom proponuje się odpowiednie rozwiązania z zakresu ginekologii estetycznej. Do najpopularniejszych należą: zwężenie pochwy czyli waginoplastyka (koszt zabiegu to 7-12 tys. zł) i korekcja warg sromowych punktowo lub na całej ich długości w znieczuleniu miejscowym (ok. 4 tys. zł). Ale Polki coraz częściej poddają się w gabinetach specjalistów również takim zabiegom, jak: laserowe odmłodzenie pochwy (1,5-3 tys. zł) czy powiększenie punktu G za pomocą kolagenu (ok. 3 tys. zł).

Korzystanie z dobrodziejstw ginekologii estetycznej pozwala zachować pacjentkom młody wygląd i pełnię sprawności, nie tylko seksualnej, bo w ślad za tym poprawie ulega samoocena pacjentki, mająca ogromny wpływ na relacje z partnerem oraz relacje społeczne w ogóle.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi chirurgii plastycznej