Zabieg Yellow Peel

7 maja 2019

Yellow Peel to uwielbiany przez kobiety na całym świecie wielofazowy zabieg, który działa na kilka warstw skóry. Przeznaczony jest on dla osób nękanych przez przewlekłe niedoskonałości skórne, takie, jak trądzik, blizny potrądzikowe, przebarwienia czy płytkie zmarszczki. Po wymieszaniu wszystkich składników preparatu uzyskujemy żółty kolor – stąd nazwa.

To jeden z najbezpieczniejszych peelingów chemicznych o uniwersalnym zastosowaniu. Może być też użyty do poprawienia wyglądu cienkiej skóry dłoni i wokół oczu.

Medycyna estetyczna

fot. khorzhevska/bigstockphoto.com

Yellow Peel jest zabiegiem progresywnym. Jego rezultat zależy od ilości użytych warstw. W ciągu paru godzin po zabiegu zwiększa się mikrokrążenie w skórze. Poprawie ulega jej jędrność i napięcie. Ten prosty zabieg przynosi takie same korzyści jak bardziej agresywne peelingi chemiczne, nie będąc przy tym tak uciążliwym dla pacjenta.

Jakich efektów możemy się spodziewać? Przede wszystkim złuszczenia i nawilżenia skóry. Przebarwienia, wypryski i ślady po nich stają się mniej widoczne. Yellow Peel polecany jest także dla skóry dojrzałej, bowiem już po pierwszym zabiegu wzmaga jej elastyczność i napięcie.

Zabieg zaczyna się od oczyszczenia skóry specjalnym preparatem. Następnie usuwa się wierzchnią warstwę naskórka, używając do tego najagresywniej działających kwasów: glikolowego i salicylowego. Zmywa się je po kilku minutach. Kwas glikolowy odpowiedzialny jest za złuszczanie naskórka oraz regulację wydzielania sebum. Stymuluje też skórę do zwiększonej produkcji kolagenu. Kwas salicylowy działa odkażająco – łagodzi niedoskonałości cery.

Celem drugiego etapu żółtego peelingu jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, dzięki którym skóra nabierze młodzieńczego wyglądu. W związku z tym na 15-20 minut nakłada się kilka warstw kwasu retinowego (zmniejsza on przebarwienia) i witaminy C.

W III fazie peelingu dochodzą kwas fitowy, kwas kojowy oraz kwas azelainowy. Poza tym, że zmniejszają widoczność blizn i przebarwień, regulują też proces syntezy melaniny, co zapobiega powstawaniu ich w przyszłości.

Zaleca się powtarzanie zabiegu raz w miesiącu. Długość okresu stosowania kuracji jest ustalana indywidualnie, w zależności od stanu skóry i potrzeb danego pacjenta.

To mało inwazyjny zabieg. Jeśli jednak masz skórę skłonną do podrażnień lub alergiczną, skonsultuj go w kosmetologiem. Nie zaleca się wykonywania go latem, ponieważ kwasy reagują z silnym światłem.

Zabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Warto jednak pamiętać, by przed przystąpieniem do niego regularnie oczyszczać cerę. Przeciwwskazaniem jest też opryszczka oraz inne choroby zakaźne.

Cena zabiegu Yellow Peel zależy od jego intensywności. Peeling powierzchniowy (odświeżenie skóry wokół oczu) – to ok. 300 zł. W przypadku skóry z bliznami i trądzikowej cena może wzrosnąć nawet do 500 zł. Efekty Yellow Peel widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale zwykle zaleca się serie trzech do pięciu zabiegów.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna, Zabiegi kosmetyczne