Zabieg podniesienia brwi

15 lipca 2014

Wydaje się, że o brwi nie trzeba szczególnie dbać, bo ładnie wyregulowane stanowią odpowiednią oprawę oczu. Jednak to brwi odpowiadają za atrakcyjny wygląd całej twarzy, gdyż to dzięki nim podkreślamy naszą mimikę. Linia brwi powinna być lekko uniesiona, ale za sprawą wieloletniego stresu opada, przez co symetria twarz burzy się, a my wyglądamy o kilka lat starzej. Rozwiązaniem tego problemu będzie coraz popularniejszy zabieg podniesienia brwi.

W kilka chwil znacznie poprawimy swój wygląd. Zabieg nie należy do skomplikowanych, ale w zależności od metody może być bardzo kosztowny. Standardowo to wydatek kilku tysięcy złotych, jednak cena najdroższego zabiegu tego typu waha się w granicach nawet 10 tys. zł. Z upływem lat skóra wiotczeje, a zmarszczki się pogłębiają. Dotyczy to również okolic łuku brwiowego, dlatego skorygowanie oznak starzenia się może wiele zmienić w wyglądzie całej twarzy. Lepsza symetria i mniej zmarszczek podnosi atrakcyjność, a co za tym idzie także nasze samopoczucie.

Podnoszenie brwi

Jak wykonuje się podniesienie brwi?

Zabieg podniesienia brwi trwa maksymalnie dwie godziny. Chirurg plastyczny wykonuje dwa nacięcia i podciąga skórę w okolicy brwi. Efekty zabiegu można zobaczyć po około 10 dniach, kiedy to zdejmowane są opatrunki podtrzymujące tkankę. Gojenie trwa miesiąc i przez ten czas należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz kąpieli słonecznych. Mogą również pojawić się zasinienia skóry i opuchlizna co jest naturalnym efektem gojenia się ran. Zaleca się stosowanie kompresów oraz odpoczynek. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są stany zapalne skóry, cukrzyca, niedokrwistość oraz nadciśnienie. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadza się szereg badań, by potwierdzić stan zdrowia pacjenta. Konieczne jest również znaczne ograniczenie palenia papierosów oraz odstawienie leków z kwasem acetylosalicylowym, bo wydłuża to czas krzepnięcia krwi.

Zabieg podniesienia brwi przeznaczony jest dla osób, które chcą odmłodzić swój wygląd w krótkim czasie. Rezultatem zabiegu jest uwydatnienie oczu oraz polepszenie kształtu twarzy. Efekty widoczne są już po trzech tygodniach od zabiegu i utrzymują się nawet kilka lat. Ryzyko wystąpienia powikłań w czasie zabiegu jest niewielkie i dotyczy przede wszystkim reakcji alergicznych na leki, które w skrajnych przypadkach mogą skutkować trwałym łysieniem w rejonie łuku brwiowego.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi chirurgii plastycznej