Zabieg parafinowy na dłonie

25 czerwca 2013

Zabieg parafinowy na dłonieSucha i nieestetyczna skóra dłoni to powszechny problem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wynika to z ciągłego narażania skóry dłoni na działanie różnych substancji. Detergenty, ciążka praca, promienie słoneczne to tylko niektóre przyczyny zrogowaceń czy wysypki na dłoniach.Codzienna pielęgnacja w postaci dezynfekcji i nawilżenia jest konieczna. Jednak nie zawsze umożliwia pełną regenerację zniszczonej skóry.

Trwałe zmiany skórne znikną po serii kosmetycznych zabiegów, które dogłębnie działają na skórę i pomagają ją odbudować. Jedną z opcji na poprawę wyglądu dłoni jest zabieg parafinowy. Koszt takiej terapii w salonie kosmetycznym waha się od 30 do 80 zł. Można go również samodzielnie przeprowadzić w domu, używając podgrzanej parafiny i mleczka kolagenowego.

Popularność zabiegu parafinowego wynika z natychmiastowej poprawy stanu skóry. Zaraz po kuracji dłonie są jedwabiście gładkie i wyjątkowo miękkie. Cudowną skórą można cieszyć się przez kilka dni. Taki zabieg największym zainteresowaniem cieszy się jesienią i zimą, gdyż mocno rozgrzewające działanie parafiny jest znacznie przyjemniejsze w chłodniejsze dni. Parafina to pochodna ropy naftowej i jej stosowanie mocno natłuszcza skórę oraz nawilża ją. Dodatkowo poprzez powstanie specjalnej warstwy, chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych oraz utrzymuje ciepło, dzięki czemu poprawia się krążenie krwi. Skóra staje się młodsza i znikają przebarwienia. Zabieg parafinowy pozytywnie działa również na paznokcie, które ciągle się rozdwajają.

Zabieg parafinowy właściwie może wykonywać każdy. Przeciwwskazaniem jest osteoporoza, uczulenie na parafinę, grzybica paznokci albo skóry bądź egzema. Ważne też jest, by osoby, cierpiące na niewydolność układu krążenia, nie korzystały zbyt często z tego zabiegu. Rozważne stosowanie zabiegu parafinowego pozowali przywrócić świetny wygląd naszym dłoniom. Bezbolesna kuracja trwa niecałą godzinę i daje niezwykle zadowalające efekty. Do tego niewielkie koszty sprawią, że zabieg parafinowy staje się coraz popularniejszy, również wśród mężczyzn, których dłonie są znacznie bardziej zniszczone niż dłonie kobiet.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Manicure