Zabieg keratynowy na włosy

25 lutego 2014

Zabieg keratynowy na włosyMocne i lśniące włosy – każdy o nich marzy. Jednak problem z przesuszonymi i wypadającymi włosami dotyka wiele osób, zwłaszcza kobiet, które ze względu na częste zabiegi modelujące, dodatkowo obciążają włosy. Radzić sobie z tym można stosując specjalne odżywki i maseczki. Bardziej zauważalny rezultat da natomiast zabieg, wykonywany w salonie fryzjerskim. Najpopularniejszy jest zabieg keratynowy. Już po pierwszej sesji włosy odzyskując swoją sprężystość i blask. Wynika to z użycia naturalnego budulca włosów oraz zamykania łuski włosa.

Ubytek kreatyny we włosach skutkuje ich wypadaniem i utratą sprężystości. Składnik ten to bowiem główny budulec włosów, produkowany w mieszkach włosowych. Wszelki jego niedobór od razu zauważalny jest po kondycji włosów. Uzupełnienie kreatyny pozytywnie wpłynie na wygląd włosów oraz ich kondycję. Kreatynę może tracić z różnych powodów. Najpowszechniejszymi czynnikami są złe warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz koloryzacja włosów. Codzienna stylizacja również osłabia włosy. Całkowite wyeliminowanie szkodliwego dla włosów środowiska nie jest możliwe. Dlatego też dobrym rozwiązaniem są regularne zabiegi keratynowe, które odbudują zniszczone pasma. Suche i matowe włosy znowu będą pełne blasku i witalności.

Zabieg jest krótki i prosty. Trwa około trzydziestu minut. Po umyciu włosów specjalnym szamponem, fryzjer nakłada na włosy ampułkę z keratyną. Aktywny składnik rozprowadza się, gdy włosy są ciepłe, by lepiej zaabsorbowały kreatynę. Na koniec włosy są stylizowane za pomocą suszarki lub prostownicy. Włosy są jedwabiste i pełne blasku. Cena jednorazowego zabiegu keratynowego to około 100 zł. Bardzo często wykonuje się go, gdy chcemy mieć profesjonalnie wyprostowane włosy. Fryzjer zamyka łuskę włosa, dzięki czemu efekt wyprostowania jest imponujący.

Zabieg keratynowy można również wykonać w domu, używając odpowiednich kosmetyków, wzbogaconych właśnie o ten składnik. Pamiętać jednak należy, że po każdy zastosowaniu prostownicy czy suszarki, mamy coraz mniej keratyny i trzeba ją uzupełnić. Systematyczne zabiegi z kreatyną zapewnią włosom piękny i zdrowy wygląd. Problem wypadania, rozdwajania się oraz łamania się włosów będzie tylko wspomnieniem.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne