Wraca moda na kosmetyki ze złotem

20 czerwca 2016

O korzystnym wpływie złota na zdrowie i urodę mówiono już od czasów starożytnych. Przed tysiącami lat w Chinach wykorzystywano je m.in. do leczenia chorób wątroby i serca, a kobiety wykonywały z niego specjalistyczne okłady na twarz. Dziś powraca moda na wykorzystanie kruszcu do celów kosmetycznych. Jakie są jego właściwości i pod jaką postacią stosować złoto?

Znaczenie złota w kosmetyce wynika głównie z jego nieprzeciętnej zdolności wnikania w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu z powodzeniem może ono pełnić funkcję przekaźnika substancji aktywnych, zwiększając efektywność działania poszczególnych składników preparatu kosmetycznego. Z uwagi na tę właściwość, często stosuje się je przy produkcji kosmetyków przeciwzmarszczkowych oraz regenerujących, a także tych wspomagających zamykanie porów. Złoto wykorzystywane do produkcji kosmetyków ma postać mikroskopijnych drobinek, które powstają z 1g kruszcu rozbitego na miliony części.

ballykdy/bigstockphoto.com

Poza wspieraniem transportu substancji aktywnych do głębszych warstw skóry, złoto sprzyja równomiernemu rozprowadzaniu preparatów na skórze. Przy okazji sprawia, że staje się ona rozświetlona i promienna, a w dotyku gładka i jedwabista. Ponieważ drobinki złota spowalniają działanie melaniny, używa się ich także do wytwarzania substancji zmniejszających plamy posłoneczne i wybielających oraz do produktów poprawiających koloryt skóry.

To także hamowanie działania melaniny powoduje, że złoto sprawdza się jako składnik preparatów kosmetycznych kierowanych do osób ze skórą starzejącą się, przemęczoną i wykazującą oznaki stresu. Ponadto drobinki złota przynoszą świetne efekty, gdy dodane zostaną do serum pod oczy lub połączy się je z wyciągami roślinnymi redukującymi opuchliznę i spłycającymi zmarszczki. Złoto w kosmetykach może też po prostu przyczyniać się do poprawy ogólnego stanu cery, nadając jej zdrowszego, młodszego wyglądu, łagodząc uczucie swędzenia lub pieczenia i maksymalnie nawilżając. Co ważne, specjaliści zapewniają, że złoto w kosmetykach działa długotrwale i daje zaskakująco dobre efekty.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Trendy