Waginoplastyka bez skrępowania

28 stycznia 2015

Liczba kobiet zainteresowanych zabiegami medycyny estetycznej stale wzrasta. Wśród operacji cieszących się coraz większą popularnością wymienia się m.in. waginoplastykę. Zmiany wyglądu miejsc intymnych przestają być tematem tabu.

Waginoplastyka to jeden z podstawowych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, która na całym świecie z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Także w Polsce wzrasta liczba kobiet zainteresowanych tego typu zabiegami. Na czym one polegają i dlaczego poprawianie wyglądu miejsc intymnych jest dla pań takie ważne?

Ginekologia estetyczna

Na waginoplastykę, czyli chirurgiczną modyfikację pochwy decydują się zwykle panie, które mają kompleksy lub odczuwają dyskomfort w codziennym życiu. Może to wynikać z naturalnej budowy anatomicznej narządów płciowych lub urazów mechanicznych. Często jest to też pozostałością po trudnym porodzie. Niezadowolenie z wyglądu miejsc intymnych bywa powodem wstydu przed partnerem, nieudanego życia intymnego, a ostatecznie niższego poczucia własnej wartości i braku akceptacji swojego ciała. Gdy wygląd waginy jest dla nas kłopotliwy, warto skonsultować się ze specjalistą w zakresie ginekologii plastycznej.

Kobiety po ciężkich porodach najczęściej skarżą się na luźność pochwy, a wielokrotnie także na bolesne zrosty lub blizny. Proponowanym im zabiegiem jest zacieśnienie waginy poprzez zszycie jej specjalnymi, wchłaniającymi się w organizm nićmi. Znajdujące się w nich haczyki gwarantują niemal stuprocentową skuteczność zabiegu. W przypadku chęci poprawienia kształtu pochwy zmienionego wskutek nacięcia lub pęknięcia, wykonać można także korekcję laserową.

Laserowa rewitalizacja pochwy może natomiast podnieść komfort życia intymnego u kobiet w kwiecie wieku. Jest także przydatna w przypadkach, gdy pacjentka uskarża się na mało satysfakcjonujące doznania erotyczne. Rewitalizacja pogrubia śluzówkę pochwy, dzięki czemu wspomaga jej nawilżanie. Dodatkowo poprawia jej ogólny wygląd, odmładza ją i zacieśnia.

Poza waginoplastyką, rośnie również popularność innych zabiegów z zakresu ginekologii plastycznej. Polki coraz częściej decydują się na labioplastykę, czyli poprawę kształtu warg sromowych. Zarówno wargi większe, jak i mniejsze można chirurgicznie pomniejszyć lub wyrównać. Istnieje też możliwość ich powiększenia poprzez wstrzyknięcie w nie kwasu hialuronowego. Nadaje im to ciekawszego wyglądu i może wzmagać doznania erotyczne. Wzrasta też liczba kobiet powiększających punkt G. Wstrzykiwany w niego kwas hialuronowy sprawia, że staje się on jeszcze czulszy na każdą stymulację.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi medycyny estetycznej