Urządzenia kosmetyczne do samodzielnego stosowania

12 maja 2020

To, że na świecie rozszalała się pandemia, a gabinety kosmetyczce zostały tymczasowo zamknięte, nie oznacza, że można przestać o siebie dbać. W domu również można wykonywać wiele zabiegów kosmetycznych! Dlaczego warto? Po pierwsze – dla poprawy humoru, po drugie – by po epidemii, gdy izolacja społeczna nie będzie już konieczna, wyglądać i czuć się dobrze. Jakie urządzenia kosmetyczne nadadzą się do wykonywania samodzielnych zabiegów w domu?

Parafiniarka

W czasie, gdy mycie i dezynfekowanie rąk jest konieczne na każdym kroku, przyda się zadbać też o ich porządne nawilżenie. Skóra dłoni szybko się przesusza. Skutkuje to jej starzeniem, ale również nieprzyjemnymi, bolesnymi pęknięciami. Zabieg parafinowy na dłonie to może być doskonała przeciwwaga dla ciągłego traktowania rąk wysuszającą chemią. Co musisz mieć, aby go wykonać? Przede wszystkim parafinę i parafiniarkę. Oczywiście niezbędne będą również rękawice, peeling oraz krem ze składnikami odżywczymi. Warto pamiętać o tym, że zabieg jest naprawdę doskonały, ale istnieją pewnie przeciwwskazania do wykonania go. Należą do nich m.in. egzema, grzybica, osteoporoza oraz problemy z krążeniem.

Lampa LED do manicure

Tak, możesz mieć piękne paznokcie, nawet jeżeli siedzisz w domu. Wystarczy, że kupisz zestaw do samodzielnego wykonania manicure. Zazwyczaj znajduje się w nim lampa, kilka lakierów, baza, top, pilnik, polerka, waciki, cleaner i patyczki. Warto jednak zakupić też oliwkę do skórek. Dzięki niej skórki będą zadbane i cały paznokieć będzie wyglądał dużo lepiej. Ponadto, jeżeli chcesz poprawić trwałość swoje manicure – zastanów się nad zakupem primera.

Sauna jonowa

Zakup tego urządzenia kosmetycznego naprawdę wpłynie na jakość twojego życia. Dlaczego? Używanie sauny jonowej sprawia, że skóra twarzy jest cudownie nawilżona. Sauna pozwala rozszerzyć pory przed oczyszczaniem twarzy, ale również po to, aby nałożyć na skórę krem odżywczy, który dotrze głębiej. To z kolei oznacza lepszą i szybszą regenerację. Ponadto jony, które wraz z parą wchodzą w skórę powodują, że staje się ona bardziej gładka oraz miękka w dotyku.

Masażer do twarzy

Skóra twarzy wymaga najlepszej pielęgnacji. Aby ją ujędrnić, odżywić oraz zregenerować warto zaopatrzyć się w masażer do buzi. Przed zabiegiem dobrze jest zaaplikować na buzię dobry krem odżywczy i wmasować go w skórę. Masaż redukuje zmarszczki, opuchliznę oraz cienie pod oczami. Przy regularnym stosowaniu można zauważyć doskonałe efekty. Skóra staje się jaśniejsza i odświeżona.

Peeling kawitacyjny

Ten zabieg również możesz wykonać w domu, wystarczy odpowiednie urządzenie. Na szczęście są one dostępne na rynku. Peeling kawitacyjny oczyszcza twarz, ale zupełnie bezboleśnie. Jest zatem doskonałą alternatywą dla manualnego usuwania zanieczyszczeń. Skóra po zabiegu staje się jaśniejsza i wygładzona. Warto jednak pamiętać o tym, żeby dezynfekować urządzenie.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Manicure, Porady kosmetyczne, Trendy, Zabiegi kosmetyczne