Sprawdzone sposoby na blizny

8 października 2014

Blizny to zwykle efekty urazów lub zabiegów medycznych. Bez względu na to, w jaki sposób powstały, wiele kobiet chciałoby się ich pozbyć. Często uważa się je za nieestetyczne, a niejednokrotnie budzą nawet poważne kompleksy. Jak się ich pozbyć?

 

Sprawdzone sposoby na blizny

 

Dermatolodzy podkreślają, że blizny należy usuwać najwcześniej, jak to możliwe. Im wcześniejsza jest faza zabliźniania się ran, tym większe szanse na skuteczne pozbycie się śladu po uszkodzeniu skóry. Stare blizny nie zawsze są możliwe do zlikwidowania, ale jest duże prawdopodobieństwo, że odpowiednimi metodami uda się je spłycić i nie będą rzucały się w oczy tak bardzo. Trzeba jednak podjąć wielopłaszczyznowe działania. Im więcej środków jednocześnie zastosujemy, tym lepszy będzie efekt końcowy.

Trzeba pamiętać, że nie wystarczy kremowanie blizn. Ich usuwanie rozpoczyna się tak naprawdę wewnątrz organizmu, dlatego zaleca się stosowanie kapsułek zawierających aktywny kolagen. Dociera on do konkretnych warstw skórnych, uzupełniając braki kolagenowe, a wynikiem tego jest spłycenie blizny oraz zmiana jej odcienia na ten przypominający zdrową skórę. Oczywiście, dla uzupełnienia tej kuracji, koniecznie powinnyśmy używać również kosmetyków, które pozwolą oddziaływać na blizny od zewnątrz. W przypadku głębokich blizn zaleca się stosowanie balsamów, kremów i maści produkowanych na bazie silikonu. Walcząc z płytszymi znamionami, wystarczą preparaty z allantoiną, heparyną sodową i wyciągiem z cebuli.

Warto również regularnie wykonywać peeling, który pozwoli złuszczyć wierzchnią, najbardziej zniszczoną warstwę naskórka. Niewielkie blizny można minimalizować we własnym zakresie, stosując standardowe peelingi kilka razy w tygodniu. Jeżeli jednak blizny są głębokie lub rozległe, to warto udać się z problemem do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Blizny można redukować przy użyciu lasera, dermabrazji, mikrodermabrazji, peelingu chemicznego. Przed każdym użyciem balsamu, powinno się także wykonać masaż. Wystarczy ten samodzielny przy użyciu specjalistycznej rękawicy lub masażera elektronicznego. Masaż pobudza komórki skóry do działania, dzięki czemu lepiej wchłaniają preparaty kosmetyczne, którymi się smarujemy. Ostatnią kwestią w walce o pozbycie się blizn jest unikanie nadmiernego światła słonecznego, ponieważ jedynie uwydatnia ono blizny, zamiast je maskować.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne