Smile Design – będziemy projektować wyraz własnej twarzy?

18 sierpnia 2014

Smile Design, czyli dosłownie „projektowanie uśmiechu”, to nowa moda w medycynie estetycznej, z którą można się spotkać w… gabinecie dentystycznym. Projektowaniu uśmiechu = projektowanie wyrazu twarzy!

Woman Teeth

Smile Design w stomatologii estetycznej staje się powoli odpowiedzią na rosnące potrzeby tych, którym natura poskąpiła pięknego, sympatycznego, wiarygodnego i dobrze prezentującego się wyrazu twarzy. Jak się okazuje zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi chirurgii plastycznej, stomatologii i medycyny estetycznej jest całkiem duże. Nie bez powodu mówi się, że wyraz twarzy określa człowieka, a tym, którzy z nim rozmawiają mówi o tym, czy jest sympatyczny, czy można mu zaufać, czy wzbudza pozytywne emocje. I choć nie powinno się oceniać ludzi po wyglądzie, to w kontaktach interpersonalnych często tak właśnie jest. Nic dziwnego, że osoby o tzw. „antypatycznym” wyglądzie, złym zgryzie, nierównych zębach czy twarzy, która wydaje się mało uprzejma, chcą to zmienić.

Osobą odpowiedzialną za takie zmiany (wg trendów w Hollywood) jest tzw. Smile Designer: specjalista stomatolog, który zajmuje się wszystkim tym, co związane jest z uzębieniem: od odpowiedniego układu zębów, przez zmianę ich kształtu, długości i koloru. W Polsce smile design nie jest jeszcze tak popularny jak zagranicą, ale są osoby, które od lat zajmują się profesjonalnym Dental Face Liftingiem® (np. dr. Iwona Gnach-Olejniczak z Unident Union Dental Spa.) Dr. Gnach podkreśla, że z właściwym stanem zgryzu i uzębienia wiąże się mnóstwo elementów ludzkiej twarzy: nawet podkrążone oczy (worki pod oczami) mogą być efektem krzywego zgryzu, a nie przemęczenia jak to się powszechnie przyjmuje. Sińce pod oczami mogą z kolei być powodowane zbyt wysoko wysklepionym podniebieniem, które zaburza pracę naczyń krwionośnych i powoduje blokowanie przepływu limfy wokół oczu. Wszystkie te problemy da się więc zlikwidować poprzez specjalistyczne zabiegi stomatologiczne – Smile Design.

Ale dentystyczne projektowanie twarzy to nie tylko poprawa zdrowia ale i urody. Mało kto wie, że np. brak zębów trzonowych powoduje specyficzne opadanie skóry twarzy, a to z kolei daje efekt „smutnego wyrazu twarzy” – a wystarczy wstawić implanty i twarz z miejsca zyskuje lepszy, bardziej pozytywny wygląd.

Poprawa rysów twarzy poprzez stomatologię estetyczną to – jak mówi wielu fachowców przyszłość!

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Trendy