Salon spa rodem z Korei we własnym domu

3 grudnia 2014

Koreanki znane są w świecie z niezwykłej dbałości o urodę, a szczególnie z bardzo starannej pielęgnacji skóry. Kraj został nawet uhonorowany tytułem najbardziej innowacyjnego rynku kosmetycznego, detronizując z tej prestiżowej pozycji Francję, a Koreanki do perfekcji opanowały stosowanie bogatej gamy zabiegów pielęgnacyjnych w domowych warunkach.

Dla Koreanki regularne poddawanie się zabiegom pielęgnacyjnym skóry twarzy i ciała jest formą obrządku składającego się nawet z 18 następujących po sobie czynności. Wiele z nich nie tylko systematycznie odwiedza specjalistyczne salony Spa, które w Korei połączone są zazwyczaj z łaźniami, ale pielęgnuje swoje ciało w domowym zaciszu.

Spa we własnym domu

Oto kilka przykładów na zorganizowanie domowego Spa: Koreanki zaczynają pielęgnację twarzy od dogłębnego oczyszczenia i tonizowania, a następnie nakładają na twarz maskę kolagenową wzbogaconą o wyciąg z warzyw lub owoców, tzw. sheet mask. Maski te posiadają właściwości nawilżające, przeciwzmarszczkowe lub rozświetlające. Na okolice oczu stosowana jest maska żelowa. Rozpoczynając zabieg pielęgnacyjny przed snem, Koreanki używają całonocnych, upiększających maseczek, uzyskując tym samym pełniejszy efekt.

Przy zabiegach pielęgnujących ciało, Koreanki zaczynają od gorącej kąpieli w wodzie herbacianej, gdzie do wanny z wodą wrzucają do 10 torebek zielonej herbaty. Kąpiel taka relaksuje zmęczoną skórę i wspomaga krążenie. Dobrze jest później wziąć zimny prysznic hartujący organizm i zwiększający jędrność skóry. Po kąpieli należy skorzystać z gotowego zestawu do peelingu, najlepiej koreańskiej produkcji, np.: specjalnych złuszczających skarpet, a następnie starannie nawilżyć ciało nie tylko balsamem, ale też, wzorem koreańskich kobiet – nawilżającą mgiełką do ciała. Mgiełki takie dobrze nawilżają wysuszoną skórę, a najlepiej sprawdzają się w warunkach zimowych.

Moda na koreańską sztukę pielęgnacji ciała zatacza coraz szersze kręgi i powoli dociera także do Polski.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne