Przeszczep tkanki tłuszczowej

10 czerwca 2014

Szybki i łatwy sposób na poprawienie wyglądu? Po prostu wstrzyknięcie tłuszczu. Zabieramy go z miejsca, gdzie jest zbędny i dodajemy tam, gdzie będzie bardziej przydatny. Brzmi niewiarygodnie prosto? Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej właśnie ze względu na małe ryzyko wystąpienia powikłań zyskuje coraz więcej zwolenników.

Najważniejszą zaletą wszczepiania własnego tłuszczu jest brak antygenów w tkance. Naturalny wypełniacz nie spowoduje stanu zapalnego, a organizm go nie odrzuci, gdyż nie jest toksyczną substancją, a kompatybilną tkanką i wchłania się w sposób naturalny.

Belly plastic correction, isolated, white background

Efekty przeszczepu tkanki tłuszczowej

Najlepszy efekt w wyniku zabiegu przyczepu tkanki tłuszczowej dadzą trzy serie, które należy wykonywać w półrocznych odstępach. Tym, co od razu jest widoczne po zastosowaniu tej metody, jest poprawa jakości skóry. Tkanka tłuszczowa wprowadzona jest w odpowiednie miejsce za pomocą nakłuć, dlatego na skórze nie pozostają żadne blizny. Ryzyko infekcji w tym wypadku jest minimalne, jednak niezbędne jest krótkoterminowe znieczulenie ogólne. Okres rekonwalescencji trwa nie więcej niż dwa tygodnie. W tym czasie na skórze widoczne mogą być zasinienia oraz obrzęki.

Lipoiniekcja minimalizuje oznaki starzenia

Przeszczep tłuszczu, czyli lipoiniekcja, zalecany jest osobom, które chcą zminimalizować oznaki starzenia się skóry twarzy – wiotczenie, zmarszczki, niewyraźny owal buzi. Poza tym tłuszcz wstrzykuje się w łydki, pośladki oraz piersi, by poprawić ich kształt. Lipoiniekcję wykorzystuje się również przy kosmetyce pourazowej. Tłuszcz odsysany jest najczęściej z brzucha, bioder i ud, gdzie tkanka jest najgrubsza. Przypomina to liposukcję, ale jest mniej inwazyjne. Cały zabieg trwa około godziny. Efekty po przyczepie tłuszczu są znacznie trwalsze niż w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, jak np. wypełnienie bruzd oraz głębokich zmarszczek kwasem hialuronowym.

Trwałe efekty zabiegu

Lipoiniekcja to bezpieczna metoda stosowana w medycynie estetycznej i polecana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jej początki sięgają końca XIX wieku, kiedy to niemiecki chirurg wprowadził nową metodę uzupełnienia tkanek miękkich przeszczepami z tłuszczu. Niemniej warto przed ostateczną decyzją w sprawie zabiegu skonsultować się ze specjalistą, który dokładnie oceni stan skóry. Tłuszcz wstrzykiwany jest w różnym stopniu w zależności od miejsca i rodzaju defektu. Pewne jest, że po tym zabiegu płaska pupa, zapadnięte policzki, niewymodelowane łydki, obwisłe piersi będą tylko wspomnieniem. A co bardzo ważne efekty mogą utrzymywać się latami.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi chirurgii plastycznej