Przeciwzmarszczkowy masaż twarzy

20 maja 2014

Nieskazitelna cera bez żadnych zmarszczek jest bez wątpienia marzeniem każdej kobiety. Z upływem lat skóra traci swój blask oraz młodzieńczą jędrność. Sposobem na zatrzymanie procesów straszenia się skóry są regularne zabiegi kosmetyczne. Na co dzień natomiast niezbędna jest właściwa pielęgnacja. Kremy i ampułki z składnikami odżywczymi, przede wszystkim z kolagenem, należy stosować rano i wieczorem, dbając o optymalny poziom nawilżenia skóry. Jednak preparaty kosmetyczne mogą okazać się niewystarczające. Wówczas warto wypróbować rewolucyjną, choć znaną od setek lat metodę – masaż przeciwzmarszczkowy.

applying facial massage in the beauty salon

Jak przygotować skórę do masażu?

Po masażu mocno eksploatowane mięśnie twarzy będą odprężone, a rozluźniona twarz oznacza cerę pełną blasku i mniej widoczne bruzdy. Masaż twarzy można bez obaw wykonywać codziennie. Najpierw należy jednak dokładnie oczyścić skórę z pozostałości kosmetyków. Następnie niezbędne jest nałożenie na twarz kremu natłuszczającego, oliwki do ciała lub oleju arganowego. Ruchy powinny być wolne i delikatne, możesz głaskać, poklepywać oraz ugniatać skórę. Twarz masuje się od brody do skroni. Okrężne ruchu wykonuje się trzema palcami: wskazującym, środkowym i serdecznym.

Jak wykonać masaż twarzy?

Na szczególną uwagę zasługują określone punkty na twarzy, gdzie zmarszczki tworzą się najszybciej i są najbardziej widoczne. Przykładem są bruzdy wargowo-nosowe, które powinno się rozmasować opuszkiem palca wskazującego, lekko naciskając na linię zmarszczki. Rozpocznij od skrzydełek nosa i powoli kieruj się do zewnętrznych kącików ust. Masaż powtórz pięć razy. Znienawidzonych „kurzych łapek” wokół oczu trudno się pozbyć, a skóra w tym miejscu jest cieniutka i bardzo wrażliwa, dlatego należy być bardzo ostrożnym. Masuj okrężnymi ruchami i delikatnie poklepuj skórę, kierując się ku kościom policzkowym. Równie często skarżymy się na zmarszczki w okolicach ust. W tym wypadku przez przynajmniej minutę wykonuj koliste ruchy palcem wskazującym.

Przeciwwskazania do wykonania masażu

Masażem można również walczyć ze zwiotczałym podbródkiem. Wierzchem dłoni oklepuj podbródek oraz podszczypuj skórę. Pobudzi to jej wewnętrzne partie do produkcji kolagenu, dzięki czemu owal twarzy znacząco się poprawi. Masażu przeciwzmarszczkowego nie powinno się wykonać w przypadku wystąpienia opryszczki lub trądziku, by nie podrażnić skóry, co może pogłębić stan zapalny. Efekty masażu będą widoczne już po kilku seriach. Warunkiem jednak jest jego regularność. Poza mniej widocznymi zmarszczkami, poprawi się ukrwienie skóry oraz ogólne samopoczucie, bo każdy masaż działa relaksująco.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne