Powiększanie ust kwasem hialuronowym od A do Z

7 stycznia 2015

Kwas hialuronowy to jedna z tych substancji, które w medycynie estetycznej stosowane są do różnorodnych zabiegów. Jako preparat bezpieczny i skuteczny, może służyć m.in. do powiększania ust. Na czym polega taki zabieg i jakie daje efekty?

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane przy zastosowaniu kwasu hialuronowego uznawane są za bezpieczne, niemal bezbolesne, a do tego bardzo efektywne. Przy pomocy tej substancji można likwidować zmarszczki, korygować rysy twarzy, a także powiększać usta. Zmiana kształtu i wielkości warg dokonywana poprzez wstrzyknięcie kwasu to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach na całym świecie.

 

Na czym polega, jak się do niego przygotować i czego spodziewać się w trakcie oraz zaraz po jego przeprowadzeniu?

Zastrzyki z kwasem hialuronowymZabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Osoby, które mają problem z nawracającą opryszczką, powinny przez 2 dni przed zabiegiem przyjmować leki przeciwwirusowe. Warto dodać, że zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, karmiące piersią, przyjmujące leki przeciw krzepliwości krwi ani cierpiące na choroby autoimmunologiczne. Jako że ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym nie jest zabiegiem inwazyjnym, wymaga jedynie miejscowego znieczulenia w postaci kremu Emla. Powoduje on drętwienie warg, po którym ból wynikający z iniekcji nie jest odczuwalny.

Sam zabieg trwa od 10 do 15 minut. Jego wykonanie różni się w zależności od tego, jaki ma być efekt końcowy. Sposób wstrzykiwania kwasu hialuronowego jest inny w przypadku samego powiększania warg, a inny w przypadku, gdy chcemy zmienić ich kształt. Najczęściej wkłucia dokonuje się w kontury lub kąciki ust, a także w czerwień wargową lub tzw. „łuk Kupidyna” czyli środek górnej wargi. Po zakończeniu zabiegu najczęściej można już spokojnie wyjść z gabinetu, nie mając śladów po zastrzykach. Zdarza się jednak, że usta są nieco opuchnięte. Czasem pojawiają się większe zaczerwienia lub drobne siniaki schodzące po kilku dniach.

Usta powiększone przy użyciu kwasu hialuronowego nie wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Zaleca się jedynie, by po zabiegu unikać całowania, skrajnych temperatur i eksponowania ich na słońce. Efekty widoczne są od 4 do 8 miesięcy, lecz zdarza się, że pozostają nawet na 3 lata. Zależy do od właściwości organizmu i od trybu życia.

By zachować poprawiony wygląd, warto unikać opalania, palenia papierosów i nadmiernego wysiłku fizycznego. Cena zabiegu to średnio ok. 1300 zł. Eksperci ostrzegają jednak, by nie sugerować się kosztami i wybierać sprawdzone, rekomendowane gabinety, a nie te najtańsze.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna, Zabiegi medycyny estetycznej