Powiększanie ust – co warto wiedzieć przed zabiegiem i po nim?

1 sierpnia 2016

Powiększanie ust to jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Moda na jego wykonywanie miała swój początek wśród gwiazd kina i estrady, ale coraz częściej wypełnienie warg interesuje też zwykłe kobiety. Zanim jednak zdecydujemy się na ten krok, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat samego zabiegu.

Gdzie można poddać się zabiegowi powiększania ust? Opcja dostępna jest praktycznie w każdym gabinecie medycyny estetycznej, jednak należy pamiętać, żeby oddawać się wyłącznie w ręce specjalistów, sprawdzając uprzednio ich kwalifikacje do wykonywania zabiegu. Czym powiększa się usta? Uzyskanie oczekiwanego efektu jest możliwe dzięki kwasowi hialuronowemu, którym ostrzykuje się wargi. Co prawda uczucie nakłuwania ust nie jest bolesne, jednak wpuszczanie pod skórę substancji aktywnej nie jest przyjemne, dlatego podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Podaje się je zwykle w formie maści znieczulającej, choć w niektórych sytuacjach stosuje się znieczulenie dentystyczne.

Subbotina Anna/bigstockphoto.com

Zaraz po zabiegu usta są nadmiernie i nieestetycznie opuchnięte, więc warto mieć to na uwadze planując skorzystanie z zabiegu. Sam proces gojenia się trwa średnio tydzień. Jako że zaczerwienienie i siniaki wokół ust mogą utrzymać się nawet do tygodnia, dobrze jest wziąć na ten czas wolne. W tym okresie utrudnione może będzie też wykonywanie niektórych codziennych czynności, jak np. picie przez słomkę czy mycie zębów. Nieprzyjemne może być również jedzenie twardych owoców.

Osoby niezdecydowane na zabieg powiększania ust powinny wiedzieć, że powszechnie znany „efekt glonojada” to jedynie incydent podczas rutynowych działań. Takie problemy zdarzają się bardzo rzadko i najczęściej widoczne są u kobiet, które miały trochę nierealne oczekiwania względem samych siebie. Nawet gdyby okazało się, że usta wyglądają nieładnie, a nie chce się czekać, aż po ok. 6-12 miesiącach kwas zupełnie wchłonie się w skórę, można go usunąć. Zabieg hialuronoidazy polega na rozpuszczeniu substancji wstrzykniętej wcześniej w skórę.

Jedna odpowiedź do “Powiększanie ust – co warto wiedzieć przed zabiegiem i po nim?”

  1. Kasia Mówi:

    Ja zyskałam piękne usta dzięki klinice LipSil Szczecin.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna, Porady kosmetyczne, Zabiegi medycyny estetycznej