Powakacyjna odnowa skóry

3 września 2014

Lato chyli się ku końcowi, a nasze ciało prosi o uwagę. Przesuszona słońcem skóra i zbyt suche włosy to jedne z najmniej przyjemnych pamiątek po wakacjach. Dlatego warto zaplanować wypad do SPA, bądź samodzielnie przygotować sobie kilka zabiegów poprawiających urodę. Choć wakacje są czasem odpoczynku, więc w ich trakcie często sobie folgujemy, to jednak nasze ciało wcale nie ma wtedy szansy na pełen relaks. Przyjemne dla nas warunki atmosferyczne mogą w rzeczywistości szkodzić skórze i włosom, dlatego dla lepszego wyglądu, pod koniec lata warto pomyśleć o regeneracji. Szczególnie, jeśli nasz odpoczynek na słońcu miał formę bierną, a do tego trwał dłużej niż godzinę dziennie.

4256449631_8707e38761_b

Wysuszona słońcem skóra traci jędrność i elastyczność, jest słabo nawilżona, a dodatkowo, po opalaniu mogą pojawiać się na niej nieestetyczne przebarwienia. Pierwszym krokiem do przywrócenia jej dawnej kondycji powinno być zadbanie o jej optymalne nawilżenie. W tym celu należy rozpocząć wykonywanie regularnych peelingów, po których zaleca się stosowanie zawierających aktywne składniki balsamów, mleczek lub maseł do ciała mających właściwości intensywnie nawilżające i odżywiające. Peelingi pozwalają pozbyć się wierzchniej, najbardziej zniszczonej warstwy naskórka, co pomaga w walce z przebarwieniami i przywraca skórze jednolity koloryt, a dodatkowo, umożliwiają stymulację fibroblastów odpowiedzialnych za ujędrnianie powłoki skórnej. Jeżeli planujemy skorzystanie z pomocy specjalisty, warto wybrać się na peeling chemiczny wykonywany przez wykwalifikowane kosmetyczki. Świetnie sprawdzi się również mezoterapia, czyli zabieg z zakresu medycyny estetycznej polegający na wstrzykiwaniu odpowiednich substancji nadających skórze konkretne właściwości, w tym głównie większą elastyczność. Eksperci podkreślają, że najlepsze rezultaty otrzymywane są przy połączeniu regularnych peelingów z zabiegami mezoterapii.

Pomocy mogą wymagać również przesuszone, zniszczone włosy. Ostre słońce narusza ich warstwę lipidową. By odbudować ich strukturę, niezbędne jest dostarczenie im keratyny i protein, jak również witaminy A, E oraz witamin z grupy B. choć lato sprzyja aktywności fizycznej i uprawianiu różnorodnych sportów, to jednak często okazuje się, że po zakończeniu wakacji musimy zadbać też o sylwetkę. Niektórzy w czasie urlopu mają czas, by więcej pałaszować, a przez to tyją. Inni oddają się biernemu relaksowi i zaniechają wszelkiej aktywności, dlatego początek jesieni to dla wielu także czas na rozpoczęcie diety lub wyrobienie nawyku systematycznych ćwiczeń.

Tagi: , ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne