Popularne wśród mężczyzn zabiegi medycyny estetycznej

27 sierpnia 2014

Chociaż przyjęło się, że medycyna estetyczna to domena kobiet, współcześni mężczyźni coraz chętniej decydują się na poprawę urody, by wyglądem móc dorównywać swoim partnerkom, a przy okazji imponować innym kobietom. Oczywiście, zabiegi, jakie wybierają panowie, wyraźnie różnią się od tych, na które decydują się przedstawicielki płci pięknej.

Mężczyźni zwracają uwagę nie tylko na estetyczną stronę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Liczą się dla nich również aspekty stricte praktyczne. To właśnie powoduje, że jednym z częstszych zabiegów wykonywanych panom jest ten redukujący nadmierną potliwość. Wstrzykiwana w odpowiednie miejsca toksyna botulinowa pozwala hamować wydzielanie potu. W efekcie, stosując botoks, panowie nie muszą martwić się nieestetycznymi, przepoconymi koszulkami, ani niemiłym zapachem.

Man Having Botox Treatment At Beauty Clinic

Panowie dość często mają kompleksy związane z łysieniem, dlatego część z nich decyduje się na zabiegi pomagające stymulować wzrost włosów. Należą do nich m.in. różne rodzaje mezoterapii. Pozwalają one pobudzać pracę konkretnych komórek ciała, co nie tylko redukuje liczbę wypadających włosów, ale również wpływa na wzmocnienie oraz zwiększenie liczby tych nowo wyrastających. Najlepsze efekty uzyskuje się jednak dopiero po całej serii zabiegów. Co ważne, mezoterapię można stosować zarówno u mężczyzn, którzy są już w trakcie łysienia, jak i u tych, którzy chcą możliwie najbardziej opóźnić rozpoczęcie procesu wypadania włosów, jednocześnie poprawiając kondycję tych posiadanych.

Mężczyźni chętnie poddają się także zabiegom liposukcji. Podobnie do kobiet, często pozbywają się tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, bioder i ud, ale niejednokrotnie chcą także, by odessać ją z innych miejsc, np. podbródka, klatki piersiowej, pleców, a szczególnie ich dolnej partii znajdującej się tuż nad pośladkami. Dzięki ograniczeniu tkanki, mężczyźni mają większe szanse na uzyskanie idealnego efektu podczas modelowania sylwetki za pomocą treningów siłowych. Zabiegi medycyny estetycznej są dogodnym uzupełnieniem regularnych treningów. Ponadto, klienci płci męskiej dość często poddają się zabiegom mającym na celu zmniejszenie gruczołów piersiowych. W zależności od tego, czym powodowany jest przerost, można tego dokonać na kilka różnych sposobów. Najważniejsze, by uzyskać efekt płaskiej klatki.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Trendy, Zabiegi medycyny estetycznej