Polskie kosmetyki na wznoszącej fali zainteresowania!

13 lipca 2015

Polacy coraz bardziej doceniają rodzime produkty. Związane jest to zarówno ze zmieniającą się mentalnością obywateli, jak również ze wzrostem jakości naszych produktów. Ostatnio szczególną popularnością cieszą się polskie kosmetyki.

Polacy przez wiele lat zachwycali się produktami importowanymi do Polski z krajów zachodnich. W ostatnim czasie można jednak zaobserwować zupełnie inny trend. Zmienia się nasza mentalność i zaczynamy doceniać rodzime towary. W dodatku rośnie liczba polskich marek cenionych na świecie. Do najpopularniejszych polskich produktów należą teraz m.in. kosmetyki.

Polskie kosmetyki doceniane

O tym, że Polacy zaczęli przychylniej patrzeć na polskie produkty świadczyć mogą dane zebrane przez ARC Rynek i Opinia. Przeprowadzone przez jednostkę badania internetowe wskazały, że ponad 50% spośród 500 przepytanych obywateli zwraca uwagę na to, czy kupuje kosmetyki wyprodukowane na terenie naszego kraju czy nie. Należy zaznaczyć, że badanie obejmowało wyłącznie te osoby, które dokonały zakupów kosmetycznych na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy.

Okazuje się, że polskie produkty kosmetyczne są szczególnie chętnie nabywane przez kobiety, które ukończyły 35 lat. W grupie wiekowej 35-44 lata 62% kobiet przyznało, że sprawdzają, czy kosmetyki pochodzą z Polski. Wśród kobiet mających 45-55 lat ten odsetek wynosił 61%. Mniej istotne jest to dla kobiet poniżej 24. roku życia. Tu tylko 46% respondentek uznało, że ma to dla nich znaczenie. Większej uwagi nie przywiązują do tego także mężczyźni. 46% przyznało, że w ogóle nie interesują się tym, skąd pochodzi dany kosmetyk.

Dalsze dane wskazały, że 59% Polek deklaruje, iż liczy się dla nich polskie pochodzenie kosmetyków. 41% twierdzi, że nie ma to znaczenia. W przypadku mężczyzn proporcje są nieco inne – 51% panów uważa, że jest to nieistotne, a 49% woli używać preparatów kosmetycznych wyprodukowanych przez rodzime marki, a nie importowanych z innych krajów.

ARC Rynek i Opinia zapytało również o to, które polskie marki kosmetyczne są najpopularniejsze. Najwięcej osób wspomniało o kosmetykach Ziaja. Wskazało na nią 27% ankietowanych osób. Na 2. pozycji znalazła się firma Soraya, o której wspomniało 16% pytanych. Znane i cenione są również kosmetyki wyprodukowane przez Dr Irena Eris i Lirene, na które zagłosowało 14%. Ponadto mówiono o produktach AA Cosmetics (11%) oraz Bielendy (7%).

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Wiadomości