Pojęcia, które musisz znać, zanim zdecydujesz się na zabieg medycyny estetycznej

1 czerwca 2016

Gdy zastanawiamy się nad skorzystaniem z oferty medycyny estetycznej, zwykle zapoznajemy się z najpopularniejszymi zabiegami, jakie proponuje ta dziedzina. Żeby jednak mieć pełną świadomość, na co się decydujemy, dobrze jest również zaznajomić się z podstawowymi pojęciami używanymi przez kosmetyczki i lekarzy z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że doskonale rozumiemy, co nas czeka podczas konkretnych zabiegów.

Część zabiegów medycyny estetycznej wykonywana jest przy użyciu lasera, dlatego dobrze jest wiedzieć, czym jest frakcjonowanie. To metoda stymulowania skóry polegająca na tym, że laserem frakcyjnym tworzy się na niej mikrouszkodzenia pobudzające intensywną regenerację komórek skóry. W ten sposób można redukować blizny, rozstępy i zmarszczki. Po zabiegu skóra nabiera jędrności i elastyczności, co przekłada się na jej młodszy i świeższy wygląd.

medycyna estetyczna

olesiabilkei/bigstockphoto.com

Kriolipoliza to metoda rozbijania komórek tłuszczowych, które odpowiedzialne są głównie za nieestetyczny wygląd brzucha, pośladków i ud. Polega ona na rozkładaniu tkanki tłuszczowej poprzez jej krótkotrwałe zamrażanie. W ten sposób można skutecznie modelować sylwetkę, odchudzając niektóre partie ciała. Jest to również zabieg pozwalający na niwelowanie cellulitu. Ponieważ usuwanie komórek tłuszczowych jest w tym przypadku naturalnym procesem fizjologicznym, po zabiegu pacjentka nie wymaga żadnej rekonwalescencji.

Liposukcja to inaczej odsysanie tłuszczu. Ze względu na inwazyjny charakter podstawowego typu liposukcji, jest ona coraz rzadziej stosowana w swojej standardowej formie. Zdecydowanie częściej wykonuje się liposukcję ultradźwiękową, która przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Jest zabiegiem bezpieczniejszym i skraca rekonwalescencję do minimum.

Osocze bogatopłytkowe to substancja pozyskiwana z krwi samego pacjenta. Po jej przefiltrowaniu, uzyskane osocze wstrzykuje się w skórę pacjenta. Zabieg traktowany jest jako sposób na odmładzanie, ponieważ poprawia wygląd skóry, dodaje jej świeżości, wygładza ją i nadaje elastyczności. Pozwala to na modelowanie twarzy i likwidowanie objawów starzenia się skóry.

Termolifting to zabiegi wykonywane przy użyciu fal radiowych, które rozgrzewają komórki skóry; w ten sposób stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Ciało jest ujędrniane i wygładzane, co pozwala usuwać zmarszczki i blizny, a także poprawiać ogólny wygląd skóry.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi medycyny estetycznej