Podciąganie podbródka nićmi hialuronowymi

17 czerwca 2014

Szukasz dobrej metody na zlikwidowanie zmarszczek? Zamiast inwazyjnych zabiegów lub mało efektownych kremów liftingujących, wypróbuj coś, co naprawdę działa. Hitem wśród klientek salonów kosmetycznych jest wszczepianie nici hialuronianowych, których zadaniem jest zredukowanie zmarszczek, podciągnięcie podbródka i poprawienie całego owalu twarzy.

healthcare, medical and plastic surgery concept - plastic surgeo

Jedną z głównych zalet zabiegu z użyciem nici hialuronowych jest fakt, że nie pozostają po nim żadne blizny. Poza tym efekt w postaci gładkiej i elastycznej skóry może utrzymać się nawet przez 5 lat. Cena zabiegu zależna jest od obszaru, na jakim będą wprowadzane nici. Jedna nić hialuronianowa kosztuje od 150 do nawet 1500 zł. Duża różnica w cenie związana jest z rodzajem oraz długością nici. Zabieg chirurgiczny wykonywany jest przez wykwalifikowanych specjalistów chirurgii plastycznej w klinkach dermatologicznych po uprzednim sprawdzeniu stanu skóry.

Na czym polega zabieg podciągania podbródka?

Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonuje maleńkie nacięcia, które można porównać do tych podczas akupunktury, po czym delikatnie aplikuje nici. Wprowadzane są one od okolicy ucha do podróbka i tworzą pewnego rodzaju rusztowanie dla skóry. W ten właśnie sposób opadnięte tkanki zostają podciągnięte oraz odzyskują dawną jędrność. Owal twarzy ulega poprawie, a zmarszczki znikają. Wynika to również z faktu, iż nici hialuronianowe pobudzając tkanki do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Natomiast kwas hialuronowy zapewnia promienny i młodszy wygląd cery.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu zauważalne są niemal od razu. Jednak optymalny rezultat widoczny jest po około 4 tygodniach. Nici hialuronowych nie trzeba usuwać. W ciągu roku rozpuszczają się samoistnie. A przez ten czas stymulują tkanki podskórne do zwiększonej aktywności. Rezultaty zabiegu są widoczne nawet kilka lat później. Zabieg jest bezbolesny i trwa około godziny. Zalecany jest kobietom po czterdziestym roku życia. Skutki uboczne w postaci zasinień skóry i obrzęków znikają już po kilku dniach. Całkowita opuchlizna schodzi natomiast po trzech tygodniach. Jednak okres rekonwalescencji nie wpływa to na komfort życia i można od razu powrócić do codziennych obowiązków.

Wszczepienie nici hialuronowych sprawia, że obwisły podbródek podnosi się. Zabieg wykonywany jest najczęściej w rejonie twarzy ze względu na najwyższą efektywność. Jednak oznaki starzenia się skóry występują również w innych częściach ciała – na brzuchu, nogach, ramionach. Tam również można zastosować nicie hialuronowe i ponownie i cieszyć się młodym wyglądem bez zmarszczek.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi chirurgii plastycznej