Pielęgnacja i stylizacja włosów – jakie są trendy?

10 grudnia 2020

Piękny włosy to atrybut każdej kobiety. Obecny trendy we fryzjerstwie stawiają na naturalność i pielęgnacja, bo proste i zadbane włosy prezentują się najlepiej. Nadmiar kosmetyków do stylizacji to już przeszłość – teraz należy skupić się na ekokosmetykach do pielęgnacji, dzięki którym zadbamy jednocześnie o włosy oraz o skórę głowy.

Mysi blond hitem

Najmodniejszym kolorem tego sezonu jest słowiański blond, czyli spłowiały odcień blondu, który do tej pory zazwyczaj był ukrywany pod bardziej wyrazistymi kolorami. Zgodnie z zasadą – przede wszystkim naturalność – styliści zachęcają do dbania o naturalny kolor włosów. Regularnie stosowane preparaty odżywcze nadadzą blask i świetlistość.

B-D-S/bigstockphoto.com

Peeling głowy to podstawa

Warunkiem utrzymania skóry głowy w dobrej kondycji jest regularny peeling. Zaleca się wykonywać go co 2-3 mycia, gdyż usuwa nadmiar sebum i różne zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają również na wygląd włosów. Szampony, odżywki i maski służą przede wszystkim włosom, a warunkiem pełnego efektu jest oczyszczenia także skóry. W peelingu znajduje się sól morska, które złuszcza skórę, dzięki czemu włosy podnoszą się u nasady i zyskujemy efekt objętości.

Tylko ekokosmetyki

Ekologiczne kosmetyki nie są już tylko zarezerwowane dla gwiazd. Dostęp do nich oraz cena pozwalają każdemu na zakup naturalnego preparatu pielęgnującego. Należy zwrócić uwagę na skład, bo mniej składników oznacza bardziej ekologicznego kosmetyk. Do pielęgnacji włosów sprawdzają się wyciągi z czarnej rzepy, aloesu czy dzikiej róży. Wszelkie dodatki chemiczne oznaczone symbolami SLES, ALS lub MLS oraz parabeny, silikon i alkohol będą świadczyć o bardzo zmodyfikowanym składzie kosmetyku, który na pewno nie odżywi naszych włosów.

Long bob

Trend na naturalność widoczny jest także w przypadku fryzur. Hitem ostatnich miesięcy jest long bob, czyli włosy o średniej długości, maksymalnie sięgające ramion. Takie cięcie sprawdzi się bez względu na wiek i karnację, a poza tym jest niezwykle wygodne podczas układania. Włosy mogę zostać rozpuszczone, spięte w kucyk lubo lekko „połamane”. Efekt połamanych fal jest teraz zdecydowanie najmodniejszy.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne, Trendy