Pielęgnacja azjatycka

29 października 2020

Nie bez przyczyny Koreanki stały się światowym wzorem w zakresie dbania o cerę. Ich twarze są promienne, nawilżone i często nieprzykryte makijażem. Pielęgnacja azjatycka jest wieloetapowa i zajmuje trochę czasu, ale daje spektakularne efekty. Dlatego tak wiele kobiet na całym świecie ją stosuje.

Najbardziej rozbudowana pielęgnacja azjatycka składa się z 10 kroków. Oczywiście nie wszystkie musimy wykonywać rano i wieczorem. Kluczem do skuteczności takiego dbania o cerę jest regularność, ale i nakładanie kosmetyków zgodnie z ich konsystencjami. Najpierw zmywamy makijaż i oczyszczamy, a później nawilżamy, nakładając produkty od najbardziej wodnistego do najbardziej bogatego. Na koniec koniecznie trzeba nałożyć krem z filtrem SPF, by chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym i zapewnić jej młody wygląd.

  1. Demakijaż

Pierwszym krokiem jest demakijaż. Na początku powinnyśmy użyć olejku myjącego, który rozpuści wszystkie kolorowe kosmetyki, bez konieczności pocierania skóry i używania wacików kosmetycznych.

  1. Mycie twarzy z użyciem wody

Olejek zmywamy żelem do mycia twarzy, który spieniamy z użyciem wody. Dzięki temu twarz jest dokładnie oczyszczona i przygotowana na kolejne kroki.

  1. Peeling

Peeling twarzy należy wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Dla cer wrażliwych jest przeznaczony peeling enzymatyczny, dla bardziej zanieczyszczonych taki z drobinkami. Należy dokładnie wymasować całą twarz, szczególnie skupiając się na nosie i policzkach.

  1. Tonik

Tonik służy do tego, aby po kontakcie skóry z wodą przywrócić jej właściwe PH. Warto wybrać tonik w sprayu, który przyjemnie się nakłada, a do tego nie musimy zużywać wacików kosmetycznych.

  1. Esencja

Esencja to kosmetyk trochę bardziej gęsty niż tonik. Używamy go po to, aby dostarczyć skórze składników odżywczych i regenerujących.

  1. Ampułki, koncentraty lub serum

Najpopularniejszym kosmetykiem dla tego kroku jest serum, ale równie dobrze mogą to być ampułki albo koncentraty. Te produkty zawierają skoncentrowane składniki aktywne i mogą usuwać niedoskonałości, działać przeciwstarzeniowo lub nawilżać.

  1. Maska w płachcie

W pielęgnacji azjatyckiej bardzo ważne są maseczki. Najlepiej wybrać takie na tkaninie, które pomagają skuteczniej niż tradycyjne zaabsorbować skórze wartościowe składniki, a do tego ich nakładanie niesamowicie relaksuje.

  1. Krem pod oczy

Obszar pod oczami potrzebuje innej pielęgnacji niż reszta twarzy. Dlatego warto wybrać bogaty krem o gęstej konsystencji i delikatnie wklepać go pod oczami, usuwając poranną opuchliznę.

  1. Krem nawilżający

Nawet skóra tłusta potrzebuje nawilżenia i nie można tego kroku omijać. Krem warto dobrać pod potrzeby naszej skóry. Może być lekki, ale również prawie natłuszczający.

  1. Krem z filtrem przeciwsłonecznym

Ostatnim krokiem pielęgnacji, która zapewnia Azjatkom młody wygląd skóry, jest nałożenie kremu z filtrem SPF. Oczywiście robimy to tylko rano. Warto pamiętać o tym, aby nakładać go w większej ilości niż krem nawilżający. Pasek kremu powinien zajmować dwa palce – wskazujący i środkowy.

Pielęgnacja azjatycka stała się tak popularna, bo dzięki odpowiednim kosmetykom, nakładanym w odpowiedniej kolejności dostarczamy skórze wszystkiego, czego ona potrzebuje. Jest to również wspaniały sposób na codzienny relaks.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne, Trendy