Oksydermabrazja w walce z trądzikiem, łupieżem i dla dobrej kondycji skóry

3 lutego 2016

Mikrodermabrazja to jedna z popularniejszych metod usuwania niedoskonałości skórnych i poprawiania stanu cery. Istnieje jednak szereg przeciwwskazań do jej wykonania. Bezpieczniejsza jest oksydermabrazja.

Komu poleca się ten zabieg?

Choć już sama mikrodermabrazja uważana jest za jeden z najlepszych zabiegów kosmetycznych umożliwiających poprawę kondycji cery, to jednak w ostatnim czasie wyraźnie wyprzedza ją oksydermabrazja.

Oksydermabrazja

fot. dolgachov/bigstockphoto.com

Znana inaczej jako mikrodermabrazja wodno-tlenowa, oksydermabrazja jest nowoczesnym zabiegiem pozwalającym na skuteczne i jeszcze bezpieczniejsze złuszczanie naskórka. Polega na usuwaniu martwej, wierzchniej warstwy naskórka przy pomocy strumienia tlenu i soli fizjologicznej. Wypuszcza się je pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu dokładnie oczyszczają powłokę skórną, jednocześnie dezynfekując ją i likwidując zaskórniki. W trakcie zabiegu usuwane są bakterie i grzyby, co sprawia, że oksydermabrazja jest też metodą walki z trądzikiem. Hamuje również nadmierne wydzielanie łoju, a stymulując krążenie, poprawia koloryt skóry, wygładza ją i ujędrnia. Zabieg zmniejsza widoczność rumienia, blizn i zmarszczek.

Chociaż najpopularniejszym obszarem ciała, na którym wykonuje się oksydermabrazję jest twarz, to jednak zabieg można też przeprowadzać na skórze głowy. W ten sposób można zmniejszać problem łupieżu. Oprócz tego zabieg polecany jest osobom mającym problem z przetłuszczającymi się włosami, ponieważ efektywnie hamuje wydzielanie sebum.

Wysoka skuteczność w leczeniu wielu niedogodności skórnych nie jest jedyną zaletą oksydermabrazji. Do jej największych atutów należy możliwość stosowania zabiegu w przypadkach, w których nie sprawdza się tradycyjna mikrodermabrazja. Wodno-tlenowy peeling skóry można wykonywać u osób z dowolnym typem cery. Nie ma przeciwwskazań do przeprowadzania jej nawet u osób z cerą naczynkową czy suchą. Co więcej, można ją spokojnie wykonywać u kobiet w ciąży. Jedynymi ograniczeniami są choroby zakaźne i zakażenie grzybicze, opryszczka oraz występowanie skaleczeń i zadrapań na skórze.

Oksydermabrazja jest też całkowicie bezbolesna i stosunkowo tania. Cena zabiegu trwającego od 20 do 60 minut waha się od ok. 50 zł w przypadku oczyszczania dekoltu do 100 zł w przypadku twarzy. W przypadku oksydermabrazji głowy koszt wynosi ok. 100-130 zł, a zabieg na plecy kosztuje ok. 200-250 zł.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne