Zabieg oczyszczania cery

14 stycznia 2014

Chemabrazja - peeling chemicznyPiękna i gładka cera to marzenie każdej kobiety. Na okładkach czasopism gwiazdy zachwycają nieskazitelną skórą. Jednak na co dzień trudno jest utrzymać idealny stan cery bez żadnych niedoskonałości. Wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych, stres oraz zła dieta – wszystko to wpływa na kondycję skóry oraz jej wygląd. Sposobem na poprawę urody jest regularne oczyszczanie porów. Dzięki prosty zabiegom cera odzyska świeżość i blask.

Największym problem zanieczyszczonej skóry są zaskórniki. Pozbyć się ich można wykonując głębokie oczyszczanie w gabinecie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. Kosmetyczka dogłębnie wpłynie na wygląd skóry, w domu zadziałamy raczej powierzchniowo. Jednak koszt zabiegu kosmetycznego jest znacznie droższy niż domowe oczyszczenie. Co ważne, warto obie metody połączyć. Wizyta u kosmetyczki raz w miesiącu oraz cotygodniowy zabieg domowy zapewnia kompleksowy efekt w postaci czystej skóry.

Zaskórnik to białe lub czarne punkciki, które powstają w wyniku nadmiernej produkcji sebum. Najbardziej widoczne są na nosie, gdzie skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Zwyczajowo nazywa się je wągrami. Walczyć z nim można za pomocą oczyszczających maseczek. Codzienna pielęgnacja cery to podstawa sukcesu. Skóra będzie oczyszczona i wolna od zaskórnika, gdy każdego dnia, najlepiej rano i wieczorem, użyjemy specjalnego toniku oraz żelu. A do zmywania makijażu – mleczka kosmetycznego. Kosmetyczka może wykonać głęboko oczyszczający peeling gruboziarnisty. Poza tym, coraz popularniejszym zabiegiem jest peeling kawitacyjny. Ten profesjonalny zabieg opiera się na działaniu ultradźwięków. W ten sposób złuszcza się martwy naskórek, a z powierzchni skóry znikają zaskórniki. Efekt nie zawsze jest jednak widoczny od razu. Najczęściej potrzeba kilku sesji zabiegowych.

Przed ważnym wydarzeniem, cerę oczyścić można w domowych warunkach. Niezbędne w tym celu będą kosmetyki oczyszczające pory: tonik, mleczko, żel, maseczka oraz mieszanka ziół, wrzątek, miękki ręcznik i krem nawilżający. Po dokładnym zmyciu makijażu i oczyszczeniu skóry, pochyl twarzy nad gorącym wywarem, głowę zakryj ręcznikiem. Po 10 minutach pory skóry będą rozszerzone, dzięki czemu działanie maseczki będzie silniejsze. Najlepsza będzie ta z glinką oraz kwasem salicylowym. Po 20 minutach zmyj miksturę i wklep krem nawilżający. Pory będą mniej widoczne, a twarzy będzie niezwykle gładka i promienna. Zabieg wykonuj raz w tygodniu, a problem zanieczyszczonych porów zniknie na zawsze.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne