Nici w zabiegach estetycznych – boomu nie ma, ale popularność rośnie

28 lipca 2014

Zdaniem lekarzy specjalistów zabiegi z zastosowaniem nici będą znajdować coraz większe rzesze zwolenników, głównie z uwagi na fakt, że metoda jest właściwie bezinwazyjna dla organizmu i może stanowić alternatywę dla pacjentów, którzy są raczej sceptycznie nastawieni do stosowania skalpela jako narzędzia poprawiającego wygląd.

picture of beautiful woman ready for cosmetic surgery

Zastosowanie nici liftingującej pozwala osiągnąć rezultat estetyczny właśnie bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych: wyraźne podciągnięcie, zliftingowanie wiotkiej i opadającej skóry. Jedną z ważniejszych zalet jest możliwość stosowania nici praktycznie na całym ciele: twarzy, łokciach, kolanach, brzuchu, pośladkach, dekolcie czy piersiach. Zabieg trwa zazwyczaj 30-60 minut i jest praktycznie bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Polega na wprowadzeniu igieł implementujących nici w skórze we wcześniej oznaczone miejsce wprowadzenia (najczęściej robi się nacięcie punktowe przy linii ucha).

Nici liftingujące wykonane są z polidioksanonu, który jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywany w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce.

Prekursorem w zastosowaniu polidioksanonu jest Korea, gdzie metodę tę opatentowano. Na podstawie wyników dotychczasowych badań klinicznych można założyć, że jest to substancja bezpieczna i biodegradowalna w stu procentach. Zadaniem polidioksanonu w tkankach jest pobudzenie procesu stymulacji skóry do tworzenia nowego kolagenu odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry, pobudzenie syntezy elastyny oraz naturalnego kwasu hialuronowego.

Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, mimo że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10-14 dniach i wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu, które utrzymują się nawet do 16-18 miesięcy.

Efekty zabiegu to przede wszystkim:

  • odmłodzenie skóry,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • zwężenie porów,
  • rozjaśnienie skóry,
  • wzrost lub zmniejszenie objętości,
  • lifting skóry.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi medycyny estetycznej