Nastolatki coraz częściej w salonach medycyny estetycznej

23 lutego 2016

Mimo że większość zabiegów medycyny estetycznej, przynajmniej od strony prawnej, powinno być wykonywanych pacjentom pełnoletnim, to okazuje się, że coraz częściej klientkami gabinetów są nastolatki. Jakimi zabiegami się interesują?

Choć pierwotnym założeniem medycyny estetycznej była pomoc osobom, których wygląd negatywnie wpływa na jakość ich życia, to jednak coraz częściej staje się ona rozwiązaniem nawet dla tych, którzy chcą wyglądać po prostu lepiej od innych. Świadczyć może o tym m.in. obniżający się wiek klientek gabinetów oferujących tego typu usługi. Od prawie 2 lat widać wyraźny wzrost liczby klientek mających zaledwie kilkanaście lat.

Nastolatki w salonach medycyny estetycznej

Specjaliści z branży medycyny estetycznej przyznają, że nawet ok. 5% ogółu klientek stanowią te, które należą do grupy wiekowej 15-17 lat. Zwykle nie wynika to wcale z rzeczywistych mankamentów urody, a raczej z faktu, że chcą dostosować się do panującej mody. Jak jednak podkreślają eksperci, inwazyjne metody poprawiania urody przeznaczone są dla osób pełnoletnich lub posiadających rzeczywiste, zatwierdzone przez lekarza powody do poddania się zabiegowi. Na szczęście, w przypadku nastolatek, które chcą upodabniać się do idoli z pierwszych stron gazet, najczęściej chodzi o nieinwazyjne metody poprawiania wyglądu.

Czym dokładnie zainteresowane są nastolatki w gabinetach medycyny estetycznej?

Może to trochę zaskakujące, ale zdaniem specjalistów, córki chętnie decydują się na te same zabiegi, co ich matki. Przeszło 70% młodych klientek chce poprawić wygląd twarzy, a ponad 50% zabiegów to różnego typu peelingi. W większości przypadków są to zabiegi kosztujące od 150 do 500 zł za jedną wizytę. Ok. 25% zabiegów wykonywanych nastolatkom to usuwanie blizn. Te zabiegi przyjmują różne formy i w zależności od wybranej metody, kosztują od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Poza tym popularne jest usuwanie przebarwień oraz laserowe usuwanie owłosienia, a także laserowe usuwanie cieni pod oczami. Ten ostatni zabieg to wydatek wahający się od 300 do 1100zł. Depilacja – w zależności od tego, czy jest zabiegiem tymczasowym wykonanym przy użyciu wosku, czy jest trwałym usunięciem owłosienia przy pomocy lasera – kosztuje od 20zł do nawet 5000zł. Jeśli natomiast chodzi o inwazyjne metody poprawiania wyglądu, to nastolatki najczęściej zainteresowane są powiększaniem ust. Większość profesjonalistów odradza jednak poddawanie się zabiegowi w tak młodym wieku.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Wiadomości