Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

27 lipca 2015

Medycyna estetyczna od kilku lat stanowi jedną z bardziej dochodowych gałęzi tej nauki. Oferowanym przez nią zabiegom poddaje się coraz więcej pacjentów. A które spośród nich cieszą się największą popularnością?

Medycyna estetyczna jest już tak powszechna, że można nawet tworzyć rankingi najpopularniejszych zabiegów, jakim poddają się pacjenci pojawiający się w gabinetach specjalistów. Zdecydowanym nr 1 jest w tym przypadku redukcja zmarszczek. Królem medycyny estetycznej okazuje się botoks, który ma spłycać już istniejące bruzdy i jednocześnie opóźniać pojawianie się kolejnych. Zastrzyki z użyciem toksyny botulinowej uważa się za najbezpieczniejszy, a zarazem najefektywniejszy sposób walki ze zmarszczkami mimicznymi.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

fot. PH.OK/bigstockphoto.com

Jeśli nie botoks, to zmarszczki pomoże usunąć kwas hialuronowy. Zabiegi z jego użyciem znajdują się na 2. pozycji, mimo że jest on bardziej wszechstronny niż botulina. Kwas hialuronowy pozwala usuwać bruzdy na skórze, a dodatkowo wykorzystywany jest do powiększania ust i drobnych korekcji kształtu twarzy. Jako substancja naturalnie występująca w organizmie, jest przy tym bezpieczny i praktycznie nie powoduje uczuleń.

Kolejną, bezpieczną dla zdrowia opcją są zabiegi wykonywane przy zastosowaniu osocza bogato płytkowego. Mają one właściwości odmładzające, odżywcze i regenerujące. Sprawdzają się przy poprawianiu kondycji cery oraz przy walce z łysieniem u mężczyzn. Zabieg jest skuteczny, ale nie należy do przyjemnych, ponieważ polega na pobraniu krwi, przefiltrowaniu i oddzieleniu osocza oraz jego ponownym wstrzyknięciu w poszczególne miejsca na ciele pacjenta. Bardzo popularna jest też mezoterapia wykonywana przy użyciu innych substancji wstrzykiwanych w celu odbudowy komórek skóry i jej gruntownego odmłodzenia.

Popularne są też różnego typu peelingi, czyli zabiegi chemicznego i mechanicznego złuszczania naskórka. W efekcie naskórek odbudowuje się, wyglądając zdecydowanie atrakcyjniej od poprzedniej, starej warstwy. Coraz powszechniej w medycynie estetycznej stosuje się lasery, które mają pomagać w ujędrnianiu i regenerowaniu skóry, a w wielu przypadkach mają też pomagać w usuwaniu cellulitu, redukowaniu rozstępów i wyszczuplaniu konkretnych partii ciała.

Ostatnim z popularnych zabiegów jest zakładanie nici liftingujących. Dopasowuje się je do potrzeb pacjenta tak, by mogły albo maksymalnie zredukować zmarszczki, albo poprawić kształt twarzy, bądź też innej partii ciała. Choć zabieg jest dość kosztowny, a efekty utrzymują się tylko rok, to jednak coraz więcej osób chce poprawić wygląd właśnie w taki sposób.

Jedna odpowiedź do “Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej”

  1. Joasia Mówi:

    Nie ma się czego bać jeśli chodzi o zabiegi, trzeba tylko pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji po. Ja stosowałam kosmetyki Earthnicity Minerals. Łagodzą stany zapalne i kryją przebarwienia po zabiegu, mi bardzo pomogły 🙂

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Wiadomości