Mezoterapia włosów szansą na zwiększenie ich objętości

25 maja 2015

Mezoterapia skóry głowy i włosów to zabieg przeciwdziałający wypadaniu włosów i zdecydowanie poprawiający ich objętość. Na czym polega mezoterapia i kto może się jej poddać?

Mezoterapia to zabieg leczniczy poprawiający kondycję skóry głowy, regeneruje i przeciwdziała wypadaniu włosów. Zabieg ten często stosowany jest w profilaktyce łysienia, a także przywrócenia prawidłowego mikrokrążenia skóry głowy i tym samym stymulacji wzrostu włosa. Mezoterapia wykonywana jest w gabinecie medycyny estetycznej przez lekarza dermatologa.

Mezoterapia wlosow

fot. Voy/bigstockphoto.com

W ostatnich latach jest to również metoda szczególnie stosowana u osób dotkniętym łysieniem androgenowym czyli spowodowanym interakcją trzech czynników: androgenów, predyspozycji genetycznych i wieku pacjenta, oraz przy łysieniu plackowatym. Łysienie androgenowe jest bardzo częstą przyczyną utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym wieku. Mezoterapia polecana jest w szczególności osobom, u których wypadanie włosów nastąpiło na skutek niewłaściwej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych, w okresie ciąży, a także związanego z procesem starzenia.

To wszystko odbija się negatywnie na kondycji włosów. Włosy są słabe, matowe, łamliwe, a w końcu wypadają. Są dwie metody mezoterapii: igłowa i nieco słabsza bezigłowa. W przypadku igłowej poprzez nakłuwanie cienkimi igiełkami skóry głowy wprowadza się do tkanek składniki odżywcze. W przypadku mezoterapii bezigłowej, preparaty kosmetyczne są aplikowane przy pomocy specjalnej głowicy emitującej prąd.

Ta bomba witaminowo-składnikowa podana bezpośrednio w skórę głowy, odżywia włosy, zatrzymuje ich nadmierne wypadanie, a te utracone pobudzane są do wzrostu. Zostają wzmocnione cebulki i struktura włosa. Najczęściej mezoterapię przeprowadza się w dwóch fazach: pierwsza ma na celu wyleczenie stanów chorobowych skóry głowy i regenerację włosa, a druga faza służy podtrzymaniu efektu i w tej fazie wykonuje się zazwyczaj jeden zabieg raz na miesiąc przez pół roku.

Koszt jednego zabiegu wynosi około 250 złotych.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi medycyny estetycznej