Masaż relaksacyjny

11 lutego 2014

Masaż relaksacyjnyKażdego dnia mamy szereg obowiązków, którym należy sprostać, jedne dotyczą życia zawodowego, inne rodzicielstwa, inne edukacji, a kolejne spraw rodzinnych. Wydarzenia te generują stres, który prowadzi do napięcia mięśni i sztywności ciała. Czujemy rozdrażnienie oraz lęk, co przy większej częstotliwości może być przyczyną groźniej depresji. Można jednak temu zaradzić. Relaks po ciężkim dniu, emocjonującym tygodniu, dla naładowania sił – doskonały w tym celu będzie masaż całego ciała. Niedrogi sposób, by zapomnieć o troskach i oddać się przyjemności. Masaż relaksacyjny kosztuje bowiem kilkadziesiąt złotych, a likwiduje stres w klika chwil.

Stres jest przyczyną wielu dolegliwości, spada nasza koncentracja, pojawiają się bóle głowy i wahania nastroju. Można jednak walczyć z tymi przykrymi skutkami właśnie poprzez masaż relaksacyjny. Gwarantuje on odprężenie dla napiętych mięśni oraz chwilę wytchnienia od negatywnych emocji. Powraca właściwy rytm serca i krążenie, obniża się ciśnienie krwi. Przy masażu relaksacyjnym, wykorzystuje się technikę masażu klasycznego, czyli delikatne i płynne ruchy, przede wszystkim uciskanie oraz ugniatanie, bez użycia większej siły, gdyż chodzi o dokładność i subtelny dotyk.

Masaż relaksacyjny to jednak nie tylko dotyk, ale również słuch i węch. Podczas sesji dla rozluźnienia słuch się odprężającej muzyki, a w powietrzu unosi się woń olejków eterycznych. Pomieszczenie natomiast oświetla jedynie delikatny blask aromatycznych świec. Nastrojowe miejsce w kompleksowy sposób ma ukoić zszargane nerwy i w kompleksowy zadbać o komfort zarówno dla ciała, jak i duszy. Wszystkie te elementy sprawiają, że masaż na każdego działa odstresowująco, dlatego jego popularność nieustannie rośnie.

Masaż relaksacyjny nie musi być za każdym razem wykonywany w gabinecie. Przyjemnym odprężeniem będzie także delikatne uciskanie karku oraz pleców przez ukochaną osobę. Partner, nawet bez większych umiejętności, może zaserwować cenny relaks. Co ważne, masaż relaksacyjny może zastąpić środki farmakologiczne, które zażywa się w przypadku stanów lękowych, nerwobóli, bezsenności lub przemęczenia. Godzinna sesja pozwoli w naturalny sposób zlikwidować te problemy. Przeciwwskazaniami do masażu są choroby nowotworowe, stany zapalne, choroby skóry, gorączka krwiaki oraz niedawne złamania kończyn.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne