Masaż limfatyczny

4 lutego 2014

Drenaż limfatycznyMasz problem z opuchniętymi nogami lub cellulitem na pośladkach lub udach? W takim razie potrzebny Ci jest masaż limfatyczny. Jest to najnowszy trend gwarantujący poprawę wyglądu oraz pracy układu krążenia. Zabieg nie należy do kosztownych. Cena za jednorazową usług to kilkadziesiąt złotych. To niewiele, a korzyści zdrowotnych jest dużo. Masaż limfatyczny to bowiem doskonały sposób na polepszenie stanu skóry oraz likwidację obrzęków. Zabieg jest przyjemny i bezbolesny, ponadto dzięki niemu usprawnione zostaje krążenie limfy w organizmie. Po każdym takim masażu czuć się będziemy lekko i błogo. Wykonywać go można przy użyciu specjalistycznego sprzętu lub wyłącznie rąk masażysty.

Limfa odpowiedzialna jest za prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Niewłaściwie krążenie może wywołać różne choroby. By temu zapobiec wystarczy zastosować masaż limfatyczny, określany również jako drenaż. Koncepcja masażu limfatycznego powstała w Danii, jej autorem jest lekarz Emil Vodder, który pracował nad nią ponad 25 lat. Masaż trwa od 30 do 60 minut w zależności od obszaru ciała, poddawanego zabiegowi. Pierwszy efekty w postaci lepszego samopoczucia oraz gładszej skóry można już zauważyć po drugim zabiegu. Jednak dla pełnych korzyści zaleca się serię 10 zabiegów. Masaż jest bezpieczny, jednakże przeciwwskazaniami do drenażu limfatycznego są choroby nowotworowe, dolegliwości skórne oraz gorączka.

Przyrząd do masażu limfatycznego wygląda jak niezwykły kombinezon. Drenaż polega na wtłaczaniu powietrza w specjalne otwory w określonych odstępach czasowych. Tłoczone powietrze wywołuje nacisk na tkanki ciała i jednocześnie pobudza krążenie. Inną metodą jest oklejanie ciała plastrami o leczniczych właściwościach. Natomiast masażysta intensywnie uciska odpowiednie partie ciała. Ruchy są wolne, średnio 15 na minutę. Masaż limfatyczny zalecany jest dla każdego, kto chce w pełni wypocząć oraz wspomóc kurację odchudzającą. Drenaż przyspiesza także gojenie się obrzęków, krwiaków i siniaków. Masaż może być bardzo pomocny w powrocie do formy dla młodej mamy, której organizm jest mocno wyczerpany. A drenaż brzucha czy biustu chroni przed powstawaniem nieestetycznych rozstępów. Warto regularnie korzystać z masażu limfatycznego, chociażby tylko po to, by się zrelaksować.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne