Masaż antycellulitowy

28 stycznia 2014

Masaż antycellulitowyPomarańczowa skórka – niepozorna nazwa, która dla większości kobiet oznacza nie lada problem. Cellulit, bo o nim mowa, to nieestetyczna tkanka tłuszczowa, która gromadzi się przede wszystkim na udach i pośladkach, w postaci grudek. Najczęściej ten problem dotyczy kobiet z nawagą, jednak nieraz zdarza się, że również szczupłe kobiety oraz mężczyźni mają cellulit. A bardzo trudno z nim walczyć. Niezbędna jest kompleksowa kuracja, którą jest głównie dieta i aktywność fizyczna, a do pomocy są specjalne preparaty kosmetyczny i masaże antycellulitowe.

To właśnie w masażach szuka się tego ostatecznego sposobu walki z cellulitem. Znany od wieków sposób na poprawę krążenia oraz redukcję stresu również i w tym wypadku może zdziałać cuda. Zwiększenie aktywności układu limfatycznego pobudza komórki do działania, a kosmetyki lepiej się wchłaniają. Tkanka tłuszczowa zostaje rozbita i łatwiej się jej wówczas pozbyć. Co ważne, masaż antycellulitowy można w większości przypadków wykonać samodzielnie w domu, bez konieczności wydawania sporych sum w gabinetach masażu. Do masażu można zaangażować również partnera.

Cechą charakterystyczną każdego masażu antycellulitowego jest jego wysoka intensywność. Cel to pobudzenie krążenia, dlatego ruchu powinny być zdecydowane. Zasadą jest kierowanie się w kierunku serca oraz okrężne ruchy. Przed rozpoczęciem masażu konieczne jest natłuszczenie skóry, można użyć specjalnego olejku eterycznego lub tradycyjnej oliwki do ciała. Masaż rozpoczyna się od delikatniejszych ruchów, głaskania i rozcierania, by przygotować skórę, następnie należy przejść do ugniatania oraz podszczypywania. Standardowy masaż antycellulitowy trwa około 30 minut. Skóra nabierze lekko czerwonego koloru, jednak po kilku minutach, wszystko wróci do normy.

Masaż antycellulitowy może być przyjemniejszy i efektywniejszy za sprawą specjalnego olejku, który można przygotować samodzielnie. Olejek miodowo-pomarańczowy oczyści i wygładzi skórę. Oliwkę dla dzieci należy wymierzać z dwiema łyżkami płynnego miodu oraz pięcioma kroplami olejku pomarańczowego. Otrzymamy niezwykłą miksturę, która pobudzi również zmysły. Takie specyfiki spotyka się w najlepszych salonach masażu, gdzie zabieg ma być zarówno skuteczny, jak i przyjemny. Przeciwwskazaniem do masażu są żylaki oraz ciąża. Cellulit, będący poważnym defektem kosmetycznym można zlikwidować. Jednak wymaga to regularniej pielęgnacji skóry oraz zmiany złych nawyków żywieniowych i trybu życia na bardziej zdrowy i aktywny.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne