Makijaż francuski

15 września 2021

Klasyczny, subtelny i jednocześnie wyrazisty – taki jest właśnie makijaż francuski, który od lat króluje w makijażowych trendach na całym świecie. Ten typ make up sprawdza się bowiem przy każdym typie urody i można go wygodnie dopasowywać do różnych okoliczności. Poranny makijaż zazwyczaj jest delikatniejszy, a na wieczorne wyjście stosuje się bardziej wyrazistą opcje. Jak zatem wykonać modny makijaż francuski?

Obecnie w trendach funkcjonują dwie wersje makijażu francuskiego. Klasyczna, inspirowana Brigitte Bardot z mocną czarną kreską na oku i intensywnie zarysowanymi ustami, najczęściej karminową pomadką. Natomiast przy wersji uwspółcześnionej pojawia się więcej kolorów na oku, gdyż można użyć eyeliner w kolorze granatu czy grafitu. Dzięki temu make up można wygodnie dopasować do okazji. Sprawdzi się on na pierwszej randce, na spotkaniu biznesowym czy na spotkaniu z przyjaciółkami.

Makijaż francuski

Każdy makijaż powinno poprzedzać oczyszczenie skóry. Po wklepaniu kremu nawilżającego, należy pod oczy nałożyć kryjący korektor. Sypki puder wystarczy zaaplikować tylko na strefę T, czyli na nos, czoło oraz brodę. Matowa cera będzie prezentować się świeżo i naturalnie. Przy mocniejszym makijażu można użyć różu lub bronzera na paliczkach. Kreska na oku utrzyma się dłużej, gdy najpierw powiekę pokryjemy cielistym cieniem. Delikatna i wyraźna linia powinna kończyć jaskółką, aby uzyskać efekt większego oka. Oprócz tego ważne jest dokładne wytuszowanie rzęs.

Kolejny etap to usta. Klasycznie można je obrysować konturówką i pomalować  pomadką w intensywnym kolorze. Innym wariant przewiduje subtelniejsze usta w kolorze bladego różu czy fioletu. Najważniejsze przy makijażu francuskim jest to, aby nie przesadzać, dlatego należy ostrożnie podkreślać brwi i stosować konturowanie twarzy. Zabiegi te często tworzą nienaturalną maskę na twarzy. Nie należy również ignorować podstawowej zasady makijażu: „albo oczy, albo usta”, choć francuski styl dopuszcza podkreślenie obu stref, ale z umiarem. Ponadto mocniejsze akcenty dopuszczalne są na wieczorne wyjścia.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne, Trendy