Laseroterapia w medycynie estetycznej

30 marca 2016

Zabiegi laserowe należą do najpopularniejszych opcji medycyny estetycznej. Przy ich pomocy można zlikwidować większość niedoskonałości. By uzyskać oczekiwane efekty, wystarczy tylko właściwie dobrać sprzęt i jego parametry.

Rozwój technologiczny pozwolił stworzyć lasery będące w stanie usunąć większość problemów, którym czoła stawiają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej. Trzeba jednak posiadać szeroką wiedzę na temat zasad doboru odpowiedniego sprzętu do konkretnych niedoskonałości, by mieć pewność, że zabiegi przyniosą oczekiwane rezultaty.

Zabieg laseroterapii

fot. AndreyPopov/bigstockphoto.com

Niektóre lasery nadają się do przeprowadzania zabiegów na powierzchni skóry. Złuszczają naskórek, usuwają przebarwienia. Inne natomiast mogą pobudzać głębsze tkanki skórne, stymulując tym samym wytwarzanie pewnych substancji, np. kolagenu czy elastyny odpowiedzialnych za ujędrnianie skóry. Te drugie sprawdzą się np. przy redukcji cellulitu czy wygładzaniu zmarszczek, blizn i rozstępów. Jeszcze inne mają silne działanie odbarwiające i nadają się do usuwania tatuaży. Są także te, które powodują znaczne osłabienie włosów i służą do depilacji.

Skuteczność zabiegów laserowych wynika z faktu, że działają one bardzo wybiórczo. Oddziałujące na tkankę wiązki laserowe mogą być albo pochłaniane albo rozpraszane, a poszczególne składniki skóry reagują na inne typy fal. To dzięki temu można tak efektywnie dobierać zabiegi do niedoskonałości skórnych. W związku z tym, zanim ustalone zostaną szczegóły dotyczące planowanego zabiegu, lekarz medycyny estetycznej powinien dokładnie zbadać pacjenta, by mieć pewność, że wybiera dla niego nie tylko właściwy rodzaj zabiegu, ale również odpowiedni sprzęt do jego wykonania.

Ważny jest także dobór urządzenia pod względem jakości. Lasery od innych producentów nie są sobie równe i mogą różnić się wydajnością, skutecznością, parametrami pracy. Najlepiej, aby lekarze korzystali z tych, z którymi mają już doświadczenie. Obycie ze sprzętem pozwoli im bezbłędnie wybrać poszczególne opcje pracy, dopasowując je do rodzaju skóry i do rezultatów, jakie mają zostać uzyskane. Pamiętać powinny o tym wszystkie osoby chcące skorzystać z zabiegów laserowych i dopiero wybierające profesjonalistę, który przeprowadzi dany zabieg.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi medycyny estetycznej