Kremy wielofunkcyjne – BB, CC, DD

6 września 2017

Wybierając kosmetyki często spotykamy się z oznaczeniami, które nie są dla nas jasne. Zagadkowe dla wielu kobiet są kremy z dodatkiem podkładu, na opakowaniach których znajdziemy tajemnicze skróty: BB, CC, DD. Co one oznaczają? Jakie najlepiej sprawdzają się w przypadku danego typu cery? Poniżej mała ściągawka przed kolejnymi zakupami w drogerii.

Pierwszy na rynku kosmetycznym był krem BB, który opracowała już w latach pięćdziesiątych Christine Schrammek, lekarz dermatolog. Jej celem było stworzenie kremu, który miał pielęgnować skórę i nadawać jej jednolity kolor. Nowy specyfik kierowany był przede wszystkim do kobiet, które borykały się z skutkami ubocznymi po zabiegach estetycznych. Skrót BB pochodzi od słów Blemish Balm, potocznie nazywa się go też Beauty Balm. Aktualnie kremy BB znajdują się w ofercie większości koncernów kosmetycznych, które dopracowują miksturę o nowe właściwości.

ant_art/bigstockphoto.com

Krem BB to kosmetyk upiększający, za pomocą którego w mgnieniu oka można zatuszować drobne mankamenty cery oraz ujednolicić koloryt. Taki krem doskonale nawilża oraz zapewnia ochronę przed działaniem promieni słonecznych. Za sprawą składników matujących nie pozwala się świecić. Jest to niezwykle cenne w cieplejsze dni, kiedy chcemy wglądać świeżo i naturalnie, nie obciążając skóry pełnym makijażem. Krem BB najlepszy jest dla nastolatek, których skóra nie wymaga poważnych kosmetyków kryjących.

Od kremów BB zaczęła się era różnorodnych opcji na lekkie działania korygujące. Kremy CC to kosmetyki łączące korektor z kremem na dzień. Jego skrót można rozwinąć jako Colour & Correct. Jest silniejszy w kryciu niż krem BB, ale również posiada lekką formułę. Kremy CC najlepiej sprawdzają się przy cerach tłustych, naczynkowych, wrażliwych oraz ze skłonnością do trądziku. Kosmetyk zapewnia nawilżenie i ochronę przeciwsłoneczną oraz silnie odżywia, poprawiając jednocześnie koloryt skóry i ukrywając nieestetycznie wypryski czy zaczerwienienia.

Najnowszym kremem z  tej serii jest krem DD, czyli Dynamic Do-all – krem ma za zadanie „robić wszystko”. Ze względu na silne działanie pielęgnacyjne i kryjące sprawdza się w przypadku cery dojrzałej. Ponadto jest wzbogacony o składniki przeciwdziałające powstaniu zmarszczek. Kremy DD pięknie rozświetlają skórę, zapewniając jej młody i atrakcyjny wygląd.

Różnice między wymienionymi wyżej kremami są więc niewielkie, ale umożliwiają wprowadzanie na rynek nowych kosmetyków o podobnym działaniu.

 

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne, Trendy