Kosmetyki na bazie avocado – właściwości i działanie

12 maja 2016

Już kilka lat temu oleje pielęgnacyjne stały się hitem kosmetycznym. Eksperci zapewniają, że dobroczynnie działają na skórę, włosy, paznokcie. Większość z nich można stosować w ich czystej postaci, jednak bardzo często stanowią też bazę kosmetyków o bardziej złożonym składzie. Spośród najbardziej cenionych olejów, wiele mówi się o tym uzyskiwanym z awokado. Jakie są jego właściwości i w których przypadkach zaleca się jego używanie?

Olej z awokado jest stosowany w celu optymalnego nawilżenia skóry. Wnika w nią głębiej niż szereg innych produktów tego typu. Specjaliści podkreślają przy tym, że oleje, jako preparaty w pełni naturalne, są zdrowsze od syntetycznych kosmetyków nawilżających, powstających przy wykorzystaniu licznych substancji chemicznych. Olej z awokado już po kilkukrotnym zastosowaniu sprawia, że skóra staje się nawilżona, a przez to miękka i delikatna. Przy okazji stanowi on dla skóry świetną powłokę ochronną i gwarantuje jej atrakcyjniejszy odcień, przez co świetnie sprawdza się jako kosmetyk do pielęgnacji twarzy.

awokado

utah778/bigstockphoto.com

Olej z awokado można wykorzystać także do ochrony przed promieniowaniem UV. Nie tylko zabezpiecza przed oparzeniami skóry, ale także przed jej wysuszaniem i matowieniem. Warto stosować go przed ekspozycją ciała na słońce oraz po zakończonym opalaniu. Ponadto olej z awokado spowalnia procesy starzenia się skóry. Zawarte w nim przeciwutleniacze ograniczają rozwój wolnych rodników i pozwalają skórze dłużej pozostać jędrną, elastyczną i promienną. Redukują tempo powstawania zmarszczek oraz matowienia cery, a nawet mogą odwracać niektóre procesy starzenia się komórek skóry.

Dzięki zawartości wit. E i antyoksydantów olej z awokado ma właściwości przeciwzapalne i łagodzące. Chroni przed swędzeniem, łagodzi podrażnienia i z powodzeniem może być stosowany do pielęgnacji skóry z egzemą. Sprawdza się również przy cerze trądzikowej, nie tylko pomagając w redukcji stanów zapalnych, ale też odżywiając ją i chroniąc przed suchością. Umożliwia również dłuższe utrzymanie skóry w czystości.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Nowości kosmetyczne, Trendy