Kosmetyki do pielęgnacji ciała po trzydziestce

17 listopada 2014

Wraz z upływem lat skóra ulega zmianie, dlatego tak ważne jest precyzyjne dobieranie kosmetyków do wieku. Szczególną uwagę warto na nie zwrócić po 30., gdy nie szukamy ani specyfików na trądzik, ani na zmarszczki. Co wtedy warto kupować?

30. urodziny to szczególny moment w życiu większości kobiet. Od tego momentu wiele pań zaczyna obawiać się wystąpienia pierwszych zmarszczek i innych niedoskonałości skórnych. Jednocześnie nie musimy już martwić się trądzikiem i pozostałymi dolegliwościami typowymi dla wieku młodzieńczego. To zwykle bardzo dobry czas dla naszej skóry. Niezła kondycja cery to jedna z największych korzyści tego wieku, lecz powoduje ona, że nie wszystkie kobiety wiedzą, jakich kosmetyków powinny używać, żeby prawidłowo dbać o swoje ciało. Przychodzimy więc paniom z pomocą.

Kosmetyki do pielęgnacji

Jako że najszybciej pojawiają się zmarszczki wokół oczu, każda 30-letnia kobieta powinna zainwestować w krem pod oczy. Pozwoli on ukryć cienie pojawiające się z powodu zmęczenia lub stresu, a dodatkowo może pomóc w opóźnieniu pojawienia się tzw. kurzych łapek, czyli zmarszczek przy zewnętrznych kącikach oczu. Eksperci zalecają nabyć osobny krem pod oczy na dzień i na noc, by mieć pewność, że skóra regenerowana jest przez całą dobę. Ponadto zaleca się stosowanie kremu na dzień z filtrem. Z wiekiem skóra jest coraz bardziej podatna na działanie promieni słonecznych, dlatego należy chronić ją przez cały rok. Eksperci uważają, że w lecie należy stosować kremy z filtrem SPF 50, natomiast przez większość roku powinien to być filtr SPF 20.

Jeżeli chodzi o pielęgnację całego ciała, to specjaliści podkreślają, że dla zachowania atrakcyjnego wyglądu nie wystarczą już zwykłe kremy i balsamy nawilżające. Należy zadbać, żeby był to preparat nawilżający, a do tego zawierał przeciwutleniacze. Najlepsze jest serum z antyoksydantami, które będzie chroniło powłokę skórną przed wolnymi rodnikami, tym samym opóźniając procesy jej starzenia. W efekcie skóra dłużej pozostanie świeża i atrakcyjna. Przydatny jest również dobry krem nawilżający do rąk, którego głównym zadaniem ma być odżywianie skóry na wierzchniej stronie dłoni. Zapobiegnie to jej zbyt szybkiemu zwiotczeniu. Warto także regularnie stosować maseczki do twarzy. Przydatne będą zarówno te nawilżające, jak też regenerujące i zwalczające konkretne niedoskonałości, które najbardziej nam dokuczają.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne