Korygowanie asymetrycznych piersi

13 czerwca 2016

Piersi zwykle są niemal identyczne. Zdarzają się jednak przypadki, gdy ich asymetria jest na tyle widoczna, że staje się problematyczna dla posiadaczki. W skrajnych przypadkach utrudnia to nawet prawidłowy dobór bielizny i dopasowanie atrakcyjnych ubrań. Asymetryczność piersi najczęściej występuje jako skutek nierównomiernego wzrostu biustu w okresie dojrzewania. W takich sytuacjach korekta jest z reguły niewielka.

Zdarza się jednak, że asymetria pojawia się u kobiet dojrzałych. Najczęściej na nierówne piersi narzekają matki, które karmiły piersią. W większości przypadków u osób dorosłych podstawą jest diagnostyka w celu ustalenia przyczyny zmian. Mogą to być objawy nowotworu. Oprócz tego korekcja asymetryczności piersi jest oferowana paniom, które przeszły zabieg mastektomii lub wycięcia guza, który zdeformował biust. Te operacje są zwykle poważniejsze, a w przypadku usunięcia całej piersi, wymagają jej całkowitej rekonstrukcji.

agencyny/bigstockphoto.com

Warto zaznaczyć, że istnieje kilka metod korygowania kształtu piersi. Najmniej inwazyjną i zalecaną np. młodym kobietom z niewielką nierównością biustu jest kwas hialuronowy. Wstrzykuje się go w mniejszą pierś, dopasowując jej rozmiar i kształt do drugiej. Efekt utrzymuje się od roku do dwóch lat. Eksperci zapewniają, że wstrzykiwana substancja nie powoduje uczuleń. Zabieg nie jest bolesny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Aby rezultat był naturalny, kwasem hialuronowym powiększa się piersi o rozmiar lub dwa.

Korekcja piersi może nastąpić także poprzez wstrzyknięcie tłuszczu pobranego wcześniej od samej pacjentki. W ten sposób uzyskuje się podwójny efekt, ponieważ najpierw trzeba wykonać liposukcję, wyszczuplając brzuch, uda lub pośladki. Inwazyjną metodą korekcji biustu jest natomiast wszczepienie implantu. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Sprawdza się on przy znacznej asymetrii piersi. Można także pomniejszyć pierś, by dopasować ją do tej mniejszej. W każdym z zabiegów korekcji najważniejszy jest taki dobór metody, by uzyskać najlepszy rezultat wizualny i wcelować w oczekiwania pacjentki.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi medycyny estetycznej