Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

26 grudnia 2014

Komórki macierzyste od minimum 10 lat wykorzystywane są w leczeniu wielu schorzeń, a od niedawna z ich dobrodziejstwa czerpie medycyna estetyczna. W jakiego typu zabiegach poprawiających urodę można zastosować komórki macierzyste?

Komórki macierzyste posiada każdy z nas, to pierwotne komórki charakteryzujące się unikatowymi cechami jak choćby zdolność do samoodnawiania czy nieograniczona ilość podziałów. Zdolności takie pozwalają odtwarzać komórki obumarłe i mają działanie regenerujące dla innych komórek. Medycyna estetyczna wykorzystuje komórki macierzyste przede wszystkim w odmładzaniu skóry twarzy, rąk, dekoltu, przeciwdziała także wypadaniu włosów.

Medycyna estetyczna w walce z bawolim karkiem

Jak to się robi?

Komórki macierzyste zostają dodane do przeszczepianej tkanki tłuszczowej wzbogacając ją o ich dobroczynne właściwości. Działają regenerująco, przeciwzapalnie i poprawiają ukrwienie przeszczepianej tkanki. Jednym słowem komórki macierzyste regenerują i odbudowują tkanki oraz narządy.

Komórki macierzyste pozyskiwane są ze szpiku kostnego, tkanki tłuszczowej lub krwi. Najcenniejsze właściwości wykazują te pozyskane z krwi pępowinowej. Następnie w separatorze komórkowym wykonywane jest przetwarzanie grawitacyjne oraz enzymowanie separujące ADSC komórek macierzystych pochodzenia tłuszczowego. Po godzinnym procesie do lekarza trafia strzykawka z koncentratem komórek macierzystych dostosowana do konkretnego pacjenta.

Leczenie przy pomocy komórek macierzystych stosowane jest w chirurgii plastycznej, chirurgii rekonstrukcyjnej, leczeniu blizn, leczeniu oparzeń i powikłań po radioterapii, chirurgii naczyniowej i kardiologii interwencyjnej, ortopedii oraz traumatologii.

Zabiegi z użyciem komórek macierzystych stosowane w medycynie estetycznej wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Wykonuje się jednocześnie lifting i modelowanie ciała co daje efekt korygujący i odmładzający jednocześnie. Przy okazji pacjentki pozbywają się części nadmiaru tłuszczu w miejscach, gdzie występuje on zbyt obficie.

Zabiegi tego typu zdobywają coraz większą popularność, a można dzięki nim poprawić swoją sprawność fizyczną i dłużej zachować młody wygląd.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna, Nowości kosmetyczne, Trendy, Zabiegi medycyny estetycznej