Jak dbać o pośladki? Kremy, ćwiczenia czy zabiegi estetyczne

1 grudnia 2014

Ładne, jędrne pośladki to jeden z ważniejszych atrybutów kobiecego ciała. Warto wiedzieć, jak dbać o pupę, by była zgrabna i wyglądała apetycznie nawet pod warstwą grubych ubrań. Sprawdź, co pomoże zachować piękne kształty przez cały rok!

Piękne, kształtne pośladki to marzenie wielu kobiet. Nie wszystkie jednak wiedzą, że jego uzyskanie wcale nie musi być trudne. Problemem może okazać się fakt, że potrzeba do tego naprawdę wielkiej determinacji. Sęk tkwi bowiem w tym, że nie wystarczą same masaże ani wklepywanie preparatów kosmetycznych. Konieczny jest jeszcze czas i chęci do wykonywania ćwiczeń. A jeżeli nie mamy na to ochoty, zawsze pozostają nam zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Uzyskanie atrakcyjnej pupy wymaga odpowiednich, regularnych ćwiczeń. Bez problemu znajdziemy je w sieci lub w poradnikach dotyczących rzeźbienia sylwetki. Zanim jednak zdecydujemy się na wzmożony wysiłek fizyczny, warto zastanowić się nad dietą. Prawidłowe żywienie jest zawsze ważne, ale w trakcie ćwiczeń ma ono szczególne znaczenie. Przeanalizujmy dietę, odrzućmy cukry i tłuszcze nasycone. Wyeliminujmy nadmiar kalorii i skupmy się na składnikach korzystnie działających na organizm. Przy treningach przyda się białko, ale niezwykle istotne są witaminy i minerały. Koniecznie pamiętajmy o nawadnianiu organizmu.

Jak dbać o pośladki?

Stosowanie właściwych zabiegów i preparatów jest niezbędne. Podstawą są systematyczne peelingi wygładzające skórę. Warto robić je 2 razy w tygodniu. Obowiązkowo wykonujmy masaże – rękawice do masażu lub specjalne masażery pozwolą poprawić elastyczność skóry. Dla lepszego efektu ujędrniania warto też jak najczęściej spinać pośladki. To najprostsze ćwiczenie, a przy regularności i wielu powtórzeniach daje niezłe efekty. Mleczka, kremy, balsamy przeznaczone do pielęgnacji tej części ciała powinny mieć właściwości ujędrniające, ale dobrze, żeby dodatkowo pomagały w rozbijaniu komórek tłuszczowych. To przyspieszy odchudzenie i wymodelowanie pośladków. Koniecznie pamiętajmy o ich systematycznym stosowaniu. Pierwsze efekty powinny być widoczne już po miesiącu.

Jeśli nie mamy czasu lub silnej woli, warto skorzystać z zabiegów estetycznych. Eksperci polecają lipomasaż – zabieg modelujący pupę poprzez mechaniczny masaż przy użyciu specjalistycznej głowicy z rolkami działającymi wraz z podciśnieniem. Pośladki można też poddać liftingowi poprzez wszczepienie specjalnych, rozpuszczalnych nici. Stymulują one kolagen ujędrniając skórę. Ciekawą opcją jest także intralipoterapia, czyli wstrzykiwanie w pośladki substancji rozbijającej komórki tłuszczowe.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne