Jak będziemy dbać o urodę w 2021 r.?

21 stycznia 2021

W 2021 roku kontynuowany będzie obecny od kilku lat trend związany z kosmetykami naturalnymi. Wiele pielęgnacyjnych zabiegów przeniesie się także z profesjonalnych do domowych salonów. To efekt zeszłorocznych ograniczeń. Jakie będą wiodące urodowe trendy w tym roku?

Domowa pielęgnacja

W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym, częściej sięgać będziemy po domowe zabiegi pielęgnacyjne. W zaciszu czterech kątów coraz śmielej stosowane są kosmetyki znane dotychczas z profesjonalnych salonów – kwasy czy mocne peelingi. Oprócz tego maseczki, a także masaże i szczotkowanie z wykorzystaniem akcesoriów z naturalnych materiałów, takich jak bambus.

Naturalna pielęgnacja

Kontynuowany będzie również trend ekologicznej pielęgnacji. Chodzi już nie tylko o naturalne, przyjazne skórze składniki, ale również minimalizacja negatywnego wpływu kosmetyków na środowisko. Z tego powodu coraz częściej spotkać można środki pielęgnacyjne w nowych formach. Szampony w kostkach to już nie tylko ciekawostka dla nielicznych, ale coraz bardziej pożądany produkt, który kupić można już w popularnych sklepach.

Naturalne produkty kosmetyczne stają się również coraz bardziej zaawansowane, a w kosmetykach wykorzystywane są roślinne komórki macierzyste czy olej z opuncji figowej – roślinny botoks. Popularnością cieszyć będzie także dalej olej z konopi.

Pielęgnowane bez nadmiernego użycia chemii będą również włosy. Znane od pewnego czasu metody, takie jak olejowanie włosów naturalnymi olejami czy domowej roboty wcierki z naturalnych składników, wejdą do głównego nurtu pielęgnacyjnego.

Priorytet to ochrona skóry przed zanieczyszczeniami

Od kilku lat na znaczeniu zyskuje ochrona skóry przed słońcem. Wiedza o szkodliwości UV stała się powszechnie znana, co przekłada się na kosmetyczne wybory. Z tej tendencji nie zrezygnujemy również w obecnym roku. Coraz szerszą ofertę na rynku kosmetycznym stanowią kosmetyki z filtrem. Ochronę od słońca zapewniają już nie tylko specjalistyczne kremy z filtrem, ale również kremy BB czy balsamy.

Rośnie natomiast świadomość szkodliwości zanieczyszczeń oraz smogu. Coraz częściej dostrzegamy nie tylko ich negatywny wpływ na zdrowie, ale również na urodę. Priorytetem w 2021 roku może stać się więc ochrona skóry przed smogiem. Warto zatem rozejrzeć się za kosmetykami anti-pollution, które stają się coraz bardziej dostępne na rynku.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Trendy