Infuzja tlenowa – co to jest i jak wygląda?

7 stycznia 2020

Odmłodzenie. Marzeniem i celem wielu kobiet (ale i mężczyzn) jest to, aby z wiekiem wyglądać coraz lepiej. Ciężko jest się jednak kłócić z naturą. Na szczęście w XXI dostępne są różne zabiegi, które mają wspomóc ludzki organizm w walce z czasem. Jednym z nich jest infuzja tlenowa mająca na celu poprawienie kondycji zmęczonej skóry twarzy. Na czym ona polega? Jakie są wskazania, a jakie przeciwwskazania?

Infuzja tlenowa – na czym polega?

Jest to zabieg wykonywany przez certyfikowane kosmetyczki. Ma on na celu dostarczenie komórkom skóry dodatkowej dawki tlenu. Pierwiastek ten ma natomiast wspomagać ich regenerację. Jakie efekty przynosi infuzja tlenowa?

 • Poprawia krążenie,
 • sprawia, że rany szybciej się zagoją,
 • zmniejsza opuchlizny i obrzęki,
 • działa bakteriobójczo.

Ze względu na to, że tlen doskonale wspomaga odbudowę komórek skóry, jest on z powodzeniem stosowany w zabiegach odmładzających.

shevchukandrey/bigstockphoto.com

Jak przebiega zabieg?

Tlen zostaje podany do skóry poprzez aplikator, który jest do tego specjalnie przygotowany. W tym przypadku wykorzystywana jest technologia hiperbaryczna. Pierwiastek podany do skóry pod wysokim ciśnieniem wchodzi głębiej w jej warstwy. Dodatkowo tkankom dostarczane są witaminy i substancje odżywcze, które zostały wcześniej dobrane przez specjalistę. Ampułka wykorzystywana podczas zabiegu zawiera również kwasy hialuronowe. Jej zawartość zostaje wtłoczona w skórę twarzy razem z tlenem, a zatem substancje również docierają do tkanek znajdujących się głębiej.

Infuzja tlenowa jest bezbolesnym zabiegiem, trwającym około 90 minut. Efekty natomiast można zaobserwować natychmiastowo. Skóra staje się jaśniejsza, zdrowsza i bardziej napięta.

Infuzja tlenowa – wskazania i przeciwwskazania

Zabieg poleca się osobom, które chcą zadbać o siebie. Głównym celem wykonywania infuzji tlenowej jest bowiem efekt odmłodzonej i zdrowej skóry twarzy. Wskazaniem do wykonania tego zabiegu są również:

 • trądzik różowaty,
 • nadmierne wydzielanie sebum,
 • zmarszczki,
 • wiotka skóra twarzy,
 • cera wrażliwa,
 • zmiany i przebarwienia na buzi,
 • sucha skóra twarzy.

Jak przy każdym zabiegu, istnieją również przeciwwskazania do jego wykonania. Należy do nich m.in. egzema, opryszczka, uczulenie na składniki ampułki witaminowej wykorzystywanej podczas zabiegu, ciąża, karmienie piersią oraz stany zapalne skóry. Każda choroba skórna wymaga tego, aby poinformować o niej kosmetyczkę jeszcze przed wykonaniem zabiegu.

Infuzja tlenowa to sposób na zdrową i jędrną skórę. W ten sposób można zachować młody wygląd przez wiele lat. Podobnie, jak w przypadku każdego innego zabiegu, można znaleźć kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się infuzji tlenowej warto zatem skonsultować się ze specjalistą.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna, Zabiegi kosmetyczne