Ile można zaoszczędzić na kosmetykach domowej roboty?

4 lipca 2016

Kosmetyki domowej roboty najczęściej kojarzą się ze specyfikami wytwarzanymi w celu zaoszczędzenia pieniędzy i wykorzystania tych produktów, które już i tak mamy pod ręką. To jednak mylne przypuszczenie, bo tak naprawdę wykonywane samodzielnie preparaty pielęgnacyjne są nie tylko tańsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze dla zdrowia. Dają nam gwarancję braku sztucznych dodatków i pozwalają stuprocentowo kontrolować cały proces ich tworzenia.

Należy również wiedzieć, że kosmetyki domowej roboty wcale nie muszą powstawać z produktów spożywczych, tak jak działo się to przed laty, gdy nasze matki i babki robiły maseczki z jajek, miodu czy plasterków ogórka. Na rynku dostępne są półprodukty, które pozwalają dosłownie stworzyć laboratorium we własnym domu. Wystarczy jedynie znaleźć przepisy na poszczególne kosmetyki, by nauczyć się właściwego dobierania proporcji i łączenia składników tak, by zachować ich właściwości, jednocześnie uzyskując oczekiwaną konsystencję i pożądany efekt.

fotoknips/bigstockphoto.com

Tworząc kosmetyki z półproduktów, można w pełni je spersonalizować, dostosowując do indywidualnych potrzeb skóry, włosów czy paznokci. W dodatku nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do typu wyrabianego preparatu. Można robić własne kremy, balsamy i toniki, ale też maseczki na twarz i włosy, mydła, a nawet odżywki i peelingi. Podjęcie decyzji o wytworzeniu całej palety kosmetyków jest z reguły bardziej opłacalne od produkcji pojedynczych specyfików.

Ceny samodzielnie wytworzonych kosmetyków są sporo niższe niż w przypadku produktów z drogerii. Należy jednak szczerze przyznać, że trudno jest nabyć półprodukty w małych ilościach do użycia wyłącznie na jeden preparat. Dlatego też warto rozplanować przygotowanie kolejnych domowych kosmetyków, by znaleźć zastosowanie dla nadwyżki nabytych produktów. A jak dokładnie kształtują się ceny domowych kosmetyków? Szacując koszt najpopularniejszych półproduktów, można wyliczyć, że np. 20-3 0ml kremu przeciwzmarszczkowego wykonamy już za ok. 25 zł, czyli nawet o przeszło 50 zł mniej niż kosztuje dobrej jakości krem w drogerii.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne, Trendy