Glinka ghassoul, czyli „ta, która czyści”

10 października 2016

Glinka ghassoul to znany od tysiącleci minerał wydobywany tylko w jednym miejscu na świecie – w północno-zachodniej części Maroka. Już w starożytności słynął ze swoich detoksykujących właściwości, a jego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „ten, który czyści”. W czym tkwi sekret tego marokańskiego kosmetyku?

Kosmetyczne walory marokańskiej glinki wynikają z bogatej gamy dobroczynnych pierwiastków, których jest skarbnicą. Głównym jej składnikiem jest krzemionka słynąca ze swoich oczyszczających właściwości. Dzięki nim skóra jest doskonale dotleniona, a włosy wzmocnione. W składzie glinki znajduje się również magnez, potas, żelazo oraz inne mikroelementy i sole mineralne o zbawiennym wpływie na urodę.

 

Jak działa?

Glinka ghassoul jest cennym składnikiem różnego rodzaju kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy, włosów i całego ciała. Można ją znaleźć zarówno w maseczkach do twarzy, jak również w kosmetykach wykorzystywanych do zabiegów SPA w profesjonalnych salonach. Naturalna glinka się pieni, dlatego z powodzeniem może zastępować szampon do włosów lub mydło do twarzy. Jej dużą zaletą jest delikatność, dzięki której nadaje się do każdego rodzaju skóry, nie wywołując niepożądanych reakcji alergicznych. Doskonale oczyszcza pory i reguluje wydzielanie sebum, skutecznie pomagając w walce z trądzikiem i zaskórnikami. Ponadto ma działanie nawilżające i odżywiające – zarówno dla skóry, jak i włosów. Sprawia, że twarz staje się jedwabiście gładka, jednolita i odmłodzona, ciało jest jędrne i pozbawione rozstępów, zaś włosy nabierają zdrowego połysku, sprężystości, a do tego rzadziej się przetłuszczają.

Jak ją stosować?

W czystej postaci glinka ghassoul ma konsystencję proszku, który po zmieszaniu z wodą, mlekiem, lub miodem tworzy gotową do nałożenia, jednolitą masę. Warto wzbogacić ją o olejki, np. arganowy, by zniwelować jej szybkie wysychanie. Maskę należy nałożyć na ok. 5-10 minut w przypadku twarzy i na ok. 15 minut w przypadku ciała i włosów, a po upływie tego czasu zmyć ją ciepłą wodą. W celu uzyskania lepszych efektów, wskazane jest pobudzenie krążenia w miejscach, na które maska zostanie nałożona. By dostrzec wyraźną poprawę stanu skóry i włosów, wystarczy stosować maskę raz w tygodniu.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne, Trendy