Ginekologia estetyczna w walce z dolegliwościami

24 września 2014

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny często kojarzona z niepotrzebną ingerencją chirurga w miejscach intymnych u kobiet, co przez wielu uważane jest za zbędną fanaberię. Jednakże rozwój tego obszaru medycyny udowadnia, że zabiegi takie są często ratunkiem przed utrudniającymi codzienne funkcjonowanie dolegliwościami.

woman spa

Najliczniejszą grupą wymagającą interwencji lekarskiej w okolicy narządów płciowych, są kobiety po menopauzie, u których dochodzi do zaniku w funkcjonowaniu jajników, co z kolei prowadzi do zmian estetycznych w wyglądzie warg sromowych, a przede wszystkim swoją elastyczność zaczynają tracić mięśnie miednicy. Dolegliwości te mają znaczący wpływ na pojawiające się w tym okresie kłopoty z pożyciem intymnym. W tej grupie kobiet dochodzi także do suchości i spadku napięcia w pochwie, czy nietrzymania moczu. Wtedy stosuje się nieinwazyjną metodę leczenia polegającą na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu rozprzestrzeniającego się następnie w komórkach. Ta forma leczenia znana jest jako mezoterapia i może być także stosowana wobec kobiet, u których wystąpiły nieodwracalne zmiany poporodowe w pochwie, czy też tych borykających się z problemem nawracających infekcji. Dużym plusem dla kobiet poddających się temu zabiegowi jest brak konieczności rekonwalescencji, czyli praktycznie zaraz po zabiegu można wrócić do pełnej aktywności.

Problem niedoboru estrogenu w pochwie dotyka natomiast kobiety, które wcześniej przeszły operację piersi i w takich przypadkach pomocne staje się stosowanie w okolicach intymnych preparatu na bazie kwasu hialuronowego. U kobiet, którym w trakcie porodu nacięto pochwę ginekologia estetyczna oferuje plastykę miejscową lub zszycie krocza. Powiększenie lub asymetria warg sromowych to nie tylko estetyczny feler, ale wada, która u wielu kobiet powoduje ból podczas chodzenia, uprawiania sportu oraz obniża zadowolenie ze współżycia seksualnego.

Ginekologia estetyczna nie tylko poprawia swoim pacjentkom samopoczucie i wygląd narządów płciowych, ale często przynosi ulgę, lecząc inne dolegliwości utrudniające codzienne funkcjonowanie.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi chirurgii plastycznej