Fala uderzeniowa w likwidowaniu cellulitu

4 maja 2015

Likwidowanie cellulitu za pomocą fali akustycznej/uderzeniowej to jeden z najskuteczniejszych zabiegów wspomagających pozbywanie się nielubianej skórki pomarańczowej.

Działając tą metodą na tkankę tłuszczową objętą cellulitem poprawia się jędrność skóry i eliminuje tzw. pomarańczową skórkę. Urządzenie Duolith Storz Medical renomowanej szwajcarskiej firmy stosowane w gabinetach kosmetologicznych pomaga w walce z niedoskonałościami naszego ciała.

Walka z cellulitem

fot. Valua Vitaly/bigstockphoto.com

Fala akustyczna inaczej zwana falą dźwiękową o wysokiej energii zostaje wprowadzana do tkanek poprzez drgania o różnej częstotliwości. Sam zabieg polega na dotykaniu przez fizjoterapeutę ciała pacjenta posmarowanego żelem do badań USG ze specjalnymi, wymiennymi głowicami, które umieszczone są na rękojeści.

Wykonywane ruchy muszą być ściśle określone, na obszarze, który chcemy wymodelować i w ściśle określonym czasie. W chwili przyłożenia głowicy do ciała fala akustyczna/uderzeniowa rozprzestrzenia się stymulując kontrolowane obszary poszczególnych warstw skóry. Badania, które przeprowadzono w Szwajcarii i we Włoszech w ośrodkach naukowych, wykazały po 6 miesiącach od rozpoczęcia kuracji wzrost elastyczności skóry o 110%, zmniejszenie obwodu np. uda od 2,5 do 7 cm po serii zabiegów, redukcję cellulitu o 95%.

Zabiegi falą uderzeniową/akustyczną służą do rehabilitacji wielu schorzeń, takich jak halluxy, łokieć tenisisty itp, ale także do zabiegów kosmetologicznych. Odkrycie szwajcarskiej firmy w świecie medycznym spowodowało stworzenie innowacyjnego programu, który łączy wykorzystanie fali uderzeniowej połączonej z odpowiednią dietą i ruchem, ważne jest też przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Zabiegi tą metodą mogą być stosowane u pacjentów w każdym wieku. Po serii zabiegów skóra odzyskuje elastyczność i jędrność, poprawia się sylwetka i zmniejsza obwód leczonych obszarów ciała.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Trendy