Demakijaż i oczyszczanie twarzy

10 listopada 2020

Pierwszym krokiem do tego, aby mieć piękną cerę, jest codzienne oczyszczanie jej z resztek makijażu. To, czego nie zmyjesz zaszkodzi Twojej skórze i może doprowadzić do zapychania porów, powstawania wyprysków, a nawet podrażnień i uczuleń! W jaki sposób wykonać porządny demakijaż?

Olejek do demakijażu

Wystarczy spojrzeć na Azjatki – większość z nich może poszczycić się idealną cerą. Nie jest to jednak tylko kwestia genów. Kobiety te po prostu wiedzą, w jaki sposób o siebie zadbać. Warto zatem iść w ich ślady i w pierwszym kroku demakijażu sięgnąć po przeznaczony do tego olejek. Kosmetyk ten poradzi sobie ze wszystkim – pudrem, podkładem, a nawet tuszem do rzęs. W dodatku oczyści cerę z nadmiaru wydzielonego przez cały dzień sebum – wszak tłuszcz najlepiej rozpuszcza się właśnie tłuszczem! Koniec z podrażnianiem skóry wacikami. Wystarczy nabrać olejek i dokładnie rozprowadzić go po całej twarzy okrągłymi ruchami, a następnie zmyć ciepłą wodą. Twarz należy delikatnie osuszyć ręcznikiem. Teraz można przejść do kroku drugiego – oczyszczenia.

Oczyszczanie twarzy

Tę metodę zna każdy, kto choć trochę dba o higienę. W tym kroku należy bowiem nabrać odrobinę ulubionego żelu do mycia twarzy i postąpić podobnie jak z olejkiem – rozprowadzić po twarzy i zmyć ciepłą wodą. Warto jednak wspomnieć o tym, że kosmetyk powinien być dobrej jakości. Podstawą jest bowiem dobranie takiego żelu do mycia, który nie podrażni, ale oczyści skórę. Czego trzeba unikać? Wszelkich nieorganicznych składników. Warte uwagi są kosmetyki naturalne, które w sposób bezpieczny pomogą kobiecie zadbać o cerę.

Peeling

Pobudza krążenie, oczyszcza buzię z martwego naskórka, ujednolica koloryt skóry. Używanie produktów przeznaczonych do peelingu ma wiele zalet. Warto jednak pamiętać o jednej ważnej zasadzie – co za dużo to niezdrowo! Peeling jest doskonałym sposobem na odżywienie i poprawienie kondycji skóry, ale nie wolno go wykonywać codziennie. Jeden do dwóch razy w tygodniu wystarczy, aby zauważyć widoczne efekty. Większa ilość może zaszkodzić i doprowadzić do podrażnień.

Nawilżenie

Piękna cera to nie tylko demakijaż i oczyszczenie. To również odpowiednie odżywianie jej. Dlatego warto codziennie używać dobrego kremu nawilżającego. Szczególną uwagę dobrze jest zwrócić na krem na noc – powinien być tłusty i nie wchłaniać się od razu. Sekret tkwi bowiem w tym, by powoli wnikał w skórę przez całą noc, dając jej ukojenie i porządnie ją nawilżając.

Dbanie o skórę zawsze warto rozpocząć od świadomego wyboru kosmetyków, które mają z nią styczność. Ich składy są naprawdę istotne. Co ważne, nie wszystkie kosmetyki oznaczone na etykiecie jako „eco”, „bio” albo „organiczne” naprawdę są w 100% naturalne. Niestety, prawo daje możliwość producentom kosmetyków na to, by oznaczać tak również te produkty, które mają jedynie częściowo organiczny skład. Warto zatem poświęcić odrobinę czasu na dokładne przestudiowanie etykiety przez zakupem.

 

 

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne