Cosmelan

2 stycznia 2019

Borykasz się z nieestetycznymi przebarwieniami na skórze, które są wynikiem nadmiernego opalania lub zmian hormonalnych? Chcesz wyglądać młodziej, wygładzić skórę, pozbyć się piegów czy też blizn potrądzikowych? Wypróbuj Cosmelan. To idealne rozwiązanie dla ciebie.

Cosmelan jest obecnie jedną z najskuteczniejszych i nieinwazyjnych terapii wybielających, dostępnych we współczesnej kosmetologii. Certyfikowany zabieg zawiera wysokie stężenie substancji, które skutecznie blokują enzym, biorący udział w procesie powstawania melaniny. To właśnie melanina odpowiedzialna jest za powstawanie plam i przebarwień.

TanyaLovus/bigstockphoto.com

Cosmelan można stosować do każdego rodzaju skóry. Kuracja najlepiej działa w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym lub plam posłonecznych. Poza tym zabieg zalecany jest osobom, które cierpią na problemy dermatologiczne takie jak: zaburzona pigmentacja, nierównomierny koloryt skóry, zaburzenia rogowacenia skóry, przebarwienia pozapalne, czerwone blizny potrądzikowe czy bielactwo. Ale to nie wszystko. Cosmelan jest także skutecznym zabiegiem pielęgnacyjnym. Zadowolone z niego będą szczególnie osoby, które mają skórę tłustą lub mieszaną, ponieważ zabieg nie tylko wyrówna koloryt skóry, ale również sprawi, że ureguluje się wydzielanie sebum, zwężą pory, a skóra nabierze blasku. Dodatkowo zabieg przeciwdziała efektom starzenia się skóry, stymuluje odnowę kolagenu i wygładza powierzchniowe zmarszczki.

Plusem zabiegu jest to, że wystarczy go wykonać tylko raz. Klinicznie udowodniono, że w 99% przypadków istniejące przebarwienia ulegają redukcji o 95%. Jest to jednak terapia czasowa, co oznacza, że efekty zaczynają być widoczne dopiero po jakimś czasie. W zależności od osobniczych skłonności pacjenta nieestetyczne przebarwienia zaczynają znikać po tygodniu, jednak bardziej widoczne zmiany w kolorycie i kondycji skóry najczęściej zauważane są po ok. 21 dniach od dnia wykonania zabiegu. W przypadku ciemnej karnacji (fototyp IV i V ) plamy znikają po ok. 8 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II – blondyni i szatyni o jasnych oczach) eliminacja przebarwień zauważalna jest między 8 a 21 dniem. Cała terapia może trwać nawet 3 miesiące. Podczas kuracji następuje wielokrotne złuszczanie skóry, która po zabiegu jest jednolita, rozświetlona, bardziej napięta i odmłodzona.

Istotne jest to, że zabieg Cosmelan jest praktycznie bezbolesny. Jedynie niektóre pacjentki odczuwają niewielkie swędzenie podczas zabiegu. Jest to również metoda nieinwazyjna. Poza tym pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do wykonania zabiegu. Dodatkowo Cosmelan może być wykonywany o każdej porze roku i jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.

Zabieg Cosmelan to zabieg niemal dla każdego. Występują tylko nieliczne przeciwwskazania do jego wykonania. Wśród takich przeciwwskazań są: ciąża, karmienie piersią oraz nowotwory. Poza tym zabiegowi nie powinny poddawać się osoby, które cierpią na trądzik, a on jest akurat w fazie aktywnej. Ponadto przeciwwskazaniem jest depilacja i epilacja laserowa. Po takich zabiegach należy odczekać ok. miesiąc, aby móc wykonać zabieg Cosmelan. Po peelingach chemicznych skóra powinna odpocząć ok. 2 tygodni. Osoby cierpiące z powodu trądziku często są leczone pochodnymi witaminy A. W takim przypadku zabieg można wykonać dopiero 3 miesiące po odstawieniu preparatów doustnych lub miesiąc po odstawieniu specyfików stosowanych na skórę.

Jak zatem wygląda zabieg? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się w gabinecie. Na początku osoba, która będzie przeprowadzała zabieg, oczyści i odtłuści naszą skórę. Następnie nałoży preparat Cosmelan, czyli maskę o kolorze musztardowym, której głównym celem jest eliminacja plam. Niestety z tą maską będziemy musieli udać się do domu, gdzie nastąpi drugi etap zabiegu. Jak długo maska pozostanie na naszej skórze, zadecyduje osoba, która będzie przeprowadzała zabieg. Zazwyczaj jest to ok. 5 godzin. Po wyznaczonym czasie maskę należy zmyć pod bieżącą wodą. Po wykonaniu zabiegu przez kolejne 3 miesiące stosować należy krem Cosmelan2 oraz kremy nawilżające.

Na co się przygotować zaraz po zabiegu? Po pierwsze, u osób z bardzo wrażliwą skórą mogą wystąpić zaczerwienienia. Nie należy się tym jednak martwić, gdyż jest to reakcja jak najbardziej normalna. Dodatkowo pacjent może czuć pieczenie i napięcie skóry. Objawy jednak szybko ustępują.

Bardzo ważne jest aby w trakcie kuracji nie stosować innych środków, leków, ani zabiegów wybielających.

Cosmelan to najskuteczniejsza kuracja wybielająca w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku. Zabieg zawsze jest dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz konkretnego fototypu skóry, co przekłada się na wysoką skuteczność całej terapii. Niestety jest też drogi. Cena zabiegu i miesięcznej kuracji to nawet 1800 zł. Jeśli jednak już się zdecydujemy na niego, to udajmy się do profesjonalistów. Cosmelan powinien być wykonywany przez lekarza lub kosmetologa, który współpracuje z lekarzem. Skorzystajmy z ich fachowej wiedzy, gdyż kuracja eliminuje powstałe już przebarwienia, ale niestety nie eliminuje skłonności do ich powstawania.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna, Zabiegi kosmetyczne